peoples-2012-worlds-most-beautiful-woman-10-pics_5Po burzliwym okresie dojrzewania przechodzonym przez nastolatki, skóra wymaga wyjątkowej ochrony i pielęgnacji, szczególnie jeśli borykała się z typowymi dla okresu młodości przypadłościami takimi jak: trądzik, wypryski, zaskórniki czy błyszczenie. Przyjmuje się, że po tych licznych zmianach hormonalnych, które zachodziły w całym organizmie, teraz skóra powinna mieć czas ukojenia i regeneracji. Pewne jest, że nie będzie uniwersalnego rozwiązania na zatrzymanie młodości i odpowiednią pielęgnację skóry dla każdej 30-latki, jednak istnieje kilka wspólnych zasad, którymi powinny kierować się Panie w tym wieku, jeśli na dłużej chcą zachować młody wygląd.

Problemy i pielęgnacja skóry po trzydziestce

  • Ujędrnienie

Dermatolodzy doszli do wspólnych wniosków, że pierwsze objawy starzenia się skóry można dostrzec już nawet po 25 roku życia. Pięć lat później procesy te są już w dość zaawansowanym stadium. Dochodzi do pogłębienia posiadanych już zmarszczek, wyostrzenia się tych mimicznych i przy okazji szybszego powstawania coraz to nowych bruzd. Ilość kwasu hialuronowego systematycznie spada, a pozostałe jego włókna są coraz słabsze i tak dochodzi do powolnego, aczkolwiek postępującego spadku jędrności twarzy i zachwiania regularnego do tej pory konturu twarzy. W tym miejscu należy sięgnąć po kremy przeznaczone specjalnie do pielęgnacji cery 30+. Na rynku dostępnych jest dużo kosmetyków dla Pań przekraczających ten próg wiekowy, wyposażonych w retinol, cząsteczki kwasu hialuronowego i koenzym Q10. Wiele z tych kremów ma za zadanie nie tyle dostarczyć gotowych składników odmładzających, co pobudzić skórę do samodzielnej pracy nad zachowaniem wigoru, gdy jeszcze procesy starzenia są we wczesnym stadium i możliwe jest ich zahamowanie.

  • Nawilżenie

Produkcja natłuszczającego sebum przez gruczoły łojowe zostaje w tym czasie zauważalnie zredukowana. Skóra nie otrzymuje więc takiego samego nawilżenia, jak do tej pory. Jednak teraz nawilżający krem o lekkiej formule już nie wystarczy. Warto zaopatrzyć się w specyfiki posiadające higroskopijne cząsteczki, które będą w stanie przyciągnąć do siebie wodę i zatrzymać ją dłużej w skórze. Należy postawić na bardziej treściwe kremy, o zdecydowanie bogatszej formule, które niekiedy mogą pozostawiać po sobie ochronną warstewkę.

  • Redukcja przebarwień

Przy okazji spadku kondycji skóry pojawiają się również liczne przebarwienia i niejednolitość w jej kolorycie. Dzieje się tak, ze względu na postępujące wytracanie wody, kumulację niekorzystnych czynników pochodzących ze środowiska naturalnego, a także zbyt ograniczoną lub nieprawidłową pielęgnację skóry twarzy do tej pory. Aby skutecznie redukować przebarwienia najlepiej sięgnąć po peelingi z dużą ilością drobnych ścieralnych granulek, które skutecznie usuną martwy i przebarwiony naskórek, odkrywając zdrowsze fragmenty skóry ukryte pod zrogowaciałą warstwą.

  • Pielęgnacja w nocy

Jeśli do tej pory nie używałaś żadnego kremu na noc lub nie zwracałaś uwagi na jego skład należy to zmienić. Warto wybrać krem do pielęgnacji skóry po 30 roku życia na noc, pochodzący z tej samej serii, co ten stosowany na dzień. Wtedy zyskamy pewność, że te dwa preparaty będą posiadały wzajemnie uzupełniający się skład i zapewnią kompleksową pielęgnację skóry 24 godziny na dobę. Krem na noc powinien zawierać witaminę C i E, które są naturalnymi antyoksydantami i zapewniają skórze ochronę przed wolnymi rodnikami. Ponadto witamina C posiada właściwości rozjaśniające i rozświetlające, dzięki czemu skóra odzyska młodzieńczy blask.

  • Specjalna ochrona wrażliwej strefy oczu

Skóra w okolicy oczu wymaga zdecydowanie bardziej zaawansowanej opieki ze względu na swoją delikatność i niską zawartość kolagenu. Ziemiste spojrzenie i opuchnięcia pod oczami z pewnością żadnej z nas nie odejmą lat. Aby jednak poprawić ten stan warto zaopatrzyć się w specjalny krem przeznaczony pod oczy. Może on przyjąć postać skoncentrowanego serum lub masażera z końcówka roll-on, która dodatkowo pobudzi mikrokrążenie w tej okolicy. Warto, aby preparat stosowany pod oczy wyposażony był w mentolowo-chłodzące składniki, dzięki którym efekt redukcji opuchnięć będzie niemal natychmiastowy.

Więcej na: http://www.mixa.com.pl/produkty/twarz/