mug-1209194_640

Manicure hybrydowy to rewelacyjna metoda zdobienia paznokci, za którą wdzięczna jest niejedna kobieta. Ten innowacyjny zabieg eliminuje wszystkie wady związane z wykonywanie klasycznego manicure’u. Panie mogą zapomnieć o trudno rozprowadzających się i gęstniejących lakierach. Znika również kwestia uciążliwego oczekiwania na wyschnięcie emalii. Wreszcie – co jest największą zaletą hybryd – lakier pozostaje na paznokciach przez okres nawet ponad dwóch tygodni.

Wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym daje każdej kobiecie poczucie luksusu i poprawia samopoczucie. Uprzejma obsługa, miła atmosfera, dostęp do produktów z wyższej półki i rozmowa z innymi klientkami czynią cały zabieg doskonałą odskocznią od codzienności i licznych obowiązków. Z tego powodu, warto raz na jakiś czas poświęcić godzinę na zabieg wykonany przez profesjonalistkę.

Manicure hybrydowy to nie tylko precyzyjne pokrycie paznokci lakierem. W pierwszej kolejności kosmetyczka opiłowuje płytki, nadając im odpowiedni kształt. Jego wybór zależy od gustu klientki oraz od naturalnego kształtu paznokcia. Następnie, jeśli to konieczne, następuje odsuwanie skórek za pomocą specjalnego patyczka. Jest on wykonany z drewna co stanowi dobrą wiadomość dla pań o wrażliwej skórze dłoni. Aby przygotować płytkę do malowania, należy oczyścić ją bloczkiem polerskim. Ten niewielki przyrząd odtłuszcza płytkę, dzięki czemu nawet klasyczny lakier będzie się trzymał na paznokciach o wiele dłużej. Elementem chroniącym paznokieć od lakieru hybrydowego i promieni lampy jest natomiast baza.

Po właściwym przygotowaniu paznokci, można przystąpić do ich zdobienia. Wybór koloru zależy od wielu czynników. Zbliżająca się okazja, upodobania klientki, jej styl oraz aktualne trendy to kwestie, które decydują o efekcie końcowym. Czasem warto jednak skorzystać z porady kosmetyczki. Jest to doświadczona osoba, która zna się na zdobieniach paznokci i jest zawsze zorientowana w najnowszych pomysłach stylistów. Obecnie królują lakiery w kolorze mlecznej bieli, stalowe obwódki czy pastelowe barwy.

Pięknie ozdobione dłonie dodają pewności siebie każdej kobiecie. Warto zadbać o to, by paznokcie wyglądały perfekcyjnie nie tylko w przypadku specjalnych okazji czy rodzinnych zjazdów. Powinno się o nich pamiętać również wychodząc codziennie do pracy czy na urlopie.