Chopper, czyli motocykl z charakterystycznym długim widelcem to marzenie wielu fanów ryczących silników i szybkiej jazdy na dwóch kółkach. Dlaczego marzenie? Motocykle te są nadal dość kosztowne, dlatego w Polsce nie są zbyt popularne. Najwięcej chopperów spotkacie na drogach Wielkiej Brytanii i USA. Jeśli jednak jesteś szczęśliwym posiadaczem choppera, sprawdź, jakie buty wybrać, aby zapewniały zarówno komfort podróżowania, jak i bezpieczeństwo.

Dopasuj buty

Podstawową i oczywistą zasadą jest dopasowanie butów do stóp. Nie wystarczy znać rozmiaru buta i zamówić wybraną parę przez internet. Inwestycja w obuwie motocyklowe może być kosztowna, dlatego lepiej przymierzyć buty i sprawdzić, czy rzeczywiście idealnie leżą. Chodzi bowiem o komfort podróżowania, a jednocześnie właściwą ochronę stóp przed urazami. Pamiętajcie również o materiale, z jakiego buty są wykonane. Skóra będzie najlepszym wyborem, zapewniając właściwą wentylację stóp, nawet podczas upalnego lata.

Do tematu materiałów i samej konstrukcji butów jeszcze wrócimy, a teraz przyjrzyjmy się kwestiom estetycznym. Buty są nieodłącznym elementem stylu motocyklisty, dlatego muszą doskonale komponować się ze spodniami czy kurtką. W sklepach – obok najpopularniejszych modeli w kolorze czarnym – znajdziecie także buty brązowe oraz wiśniowe, które przypadną do gustu przede wszystkim kobietom. Wybór konkretnej wersji zależy jedynie od waszego gustu i budżetu, jakim dysponujecie, choć ten możecie łatwo zwiększyć, korzystając z szybkiej pożyczki.

Materiały i konstrukcja

Zapowiedzieliśmy wcześniej, że wrócimy do tematu materiałów i konstrukcji butów. Oprócz skóry, z której wykonana jest cholewka, należy szczególną uwagę przywiązać do tkanin użytych we wnętrzu buta. Nie powinny one być syntetyczne, aby nie powodowały odparzeń, odgnieceń i bolesnych otarć. Warto przyjrzeć się także sposobom zapinania. Zamek błyskawiczny na całej długości buta to najlepsze rozwiązanie w przypadku modeli wysokich.

Osobną kwestią jest podeszwa. Zadbajcie o to, aby była antypoślizgowa. Wysokiej jakości buty na choppera posiadają podeszwy produkowane przez uznane na świecie marki, specjalizujące się w tego rodzaju rozwiązaniach. Pamiętajcie także o właściwej ochronie kostek, czyli dodatkowych protektorach. Nie oszczędzajcie na zakupie butów, a jeśli pieniądze stoją na drodze do wyboru idealnego modelu obuwia, z pomocą przyjdzie szybka pożyczka.