Blacha trapezowa znana jest głównie jako pokrycie dachowe hal oraz budynków przemysłowych. Jednak materiał ten, ze względu na trwałość oraz odporność na uszkodzenia, świetnie nadaje się również do innych celów, można z niej np. zbudować ogrodzenie.

Jakie funkcje spełnia ogrodzenie i co warto ogrodzić?

Blacha trapezowa najczęściej używana jest jako materiał na pełne ogrodzenie tymczasowe np. podczas budowy domu czy obiektu przemysłowego. Ogrodzenie uniemożliwia dostęp na plac budowy osobom nieupoważnionym, ale też chroni okolicę przed zanieczyszczeniami z placu budowy, takimi jak np. kurz. Oczywiście blachę trapezową z powodzeniem można użyć też jako ogrodzenie prywatnych posesji. Rozwiązanie tego typu jest nie tylko tanie, ale nadaje też nowoczesny wygląd, wystarczy wybrać odpowiednie panele.

Jak wygląda konstrukcja takiego ogrodzenia?

Jeżeli zdecydujemy się ogrodzić działkę płotem z blachy trapezowej, trzeba wziąć pod uwagę, że będzie to duża powierzchnia. Wystawiona na działanie czynników takich jak silne wiatry, opady oraz różne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego trzeba wybrać materiał o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz sztywności, najczęściej więc polecana jest blacha trapezowa T18. Ze względu na swój estetyczny wygląd oraz powłoki dostępne w wielu kolorach, dobierzemy taki, który będzie pasował do kolorystki panującej na posesji. Montaż takiego ogrodzenia nie jest trudny, materiał tego typu potrzebuje umocnienia w postaci słupów, ustawionych co 1,5-2 metry. Do nich montuje się arkusze blachy trapezowej.

Nowoczesny wygląd

Blacha trapezowa https://glinmet.pl/ jest popularnym materiałem na pokrycia dachowe, zwłaszcza budynków o nowoczesnym stylu. Jej charakterystyczne przetłoczenia, idealnie pasują do prostych brył i dachów bez skomplikowanych kształtów. Materiał ten świetnie się sprawdzi również jako ogrodzenie działki przy takim właśnie budynku. Z łatwością uda się dobrać kolor powłoki, nawet do działek położonych blisko lasu czy domów urządzonych w stylu leśniczówki. Sprawdzi się wtedy powłoka drewnopodobna, ogrodzenie nie tylko będzie nie tylko uniemożliwiać dostęp do posesji, ale też estetycznie wyglądać.