cliffs-627879_640Gmina Rewal jest najmniejszą gminą województwa zachodniopomorskiego. Usytuowana jest nad samym Morzem Bałtyckim, a jej powierzchnia to zaledwie 41 km2. Jednak, tak jakby na przekór, obfituje ona w wiele malowniczych miejscowości i liczne, ciekawe atrakcje.

Dobrym pomysłem będzie wynajęcie pokoju w Rewalu, który może stanowić dobrą bazę wypadową do zwiedzenia wszystkich atrakcji.
Jednym z ciekawszych zabytków, które możemy zobaczyć w tej okolicy są ruiny kościoła w Trzęsaczu. Kościół na klifie powstał w XIII wieku, na środku wsi oddalonej od brzegu morskiego o 1800 m. Niestety spotkał go tragiczny los, gdyż z każdym rokiem znikała część brzegu, na którym stał, aż w końcu również jego większa część została pochłonięta przez morskie fale. Obecnie ze świątyni zachowała się tylko jedna, południowa ściana, a władze gminy robią wszystko, aby uratować zabytkowy kościół.
Żeby zobaczyć jak wyglądała kiedyś ta świątynia w środku, można udać się do Multimedialnego Muzeum na Klifie, gdzie za pomocą nowoczesnych technologii opowiadana jest historia kościoła.
Dla umożliwienia turystom oglądania ruin tego gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy, została zbudowana platforma widokowa. Wcześniejsze zejście, które było drewniane, zostało zdemontowane, aby ułatwić przeprowadzenie prac mających zabezpieczyć ruiny kościoła.

Po zwiedzaniu tej pięknej miejscowości, która proponuje także inne ciekawe atrakcje, można wrócić do pokoju w Rewalu i odpocząć. Warto zrelaksować się i nabrać sił, aby móc zobaczyć intrygujące i piękne miejscowości, które znajdują się w gminie Rewal, m.in.: Pustkowo, Niechorze, Śliwin, Pogorzelica oraz sam Rewal.