girl-421040_640Lato to najlepszy czas na realizację marzeń o bliskich i dalekich podróżach. Bez względu na to, czy planujemy spędzić wakacje nad morzem, wylegując się na plaży lub w lesie, w totalnie surwiwalowych warunkach, warto poznać proste sposoby na zachowanie higieny okolic intymnych. Spakowanie odpowiednich produktów, odpowiednie przygotowanie się i przestrzeganie określonych zasad pozwoli nam cieszyć się wakacyjnymi szaleństwami bez ryzyka powrotu z infekcją.

Każda kobieta czekając na urlop oblicza, czy termin wyjazdu nie pokryje się z miesiączką. W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej istnieje możliwość przesunięcia okresu, tak by nie kolidował z wakacjami. Takiego kroku nie możemy jednak podjąć samodzielnie, a dopiero po konsultacji z ginekologiem. Generalnie wizyta u specjalisty jest wskazana na parę tygodni przed wyjazdem, celem ewentualnego zdiagnozowania i wyleczenia nieprawidłowości.

Jeżeli miesiączka towarzyszy nam w podróży, tym bardziej należy do swojej wakacyjnej kosmetyczki spakować odpowiednie środku higieniczne. Poza oczywistymi podpaskami lub tamponami warto pomyśleć o ogólnej higienie intymnej, która nie tylko w trakcie okresu jest bardzo ważna. W czasie podróży idealnie sprawdzą się płyny do higieny intymnej dostępne w specjalnych, zgrabnych opakowaniach oraz chusteczki odświeżające, które przydadzą się kiedy nie mamy dostępu do toalety.

W podróż należy zabrać ze sobą wkładki higieniczne – regularne wymieniane pozwolą zachować świeżość i czystość na dłużej. Wyjazdy oznaczają przymus korzystania z publicznych toalet – czy to na stacji benzynowej, na dworcu, w galerii handlowej oraz w hotelu. Odpowiednio przestrzegane zasady higieny mogą nas jednak uchronić przed bakteriami i infekcjami – po pierwsze trzeba stosować specjalne podkładki, po drugie, dokładnie myć ręce po skorzystaniu z toalety.

Wśród innych zasad warto wymienić noszenie naturalnej, najlepiej bawełnianej bielizny oraz w picie dużej ilości wody, w trosce o pęcherz. Podczas przedwakacyjnej wizyty warto dodatkowo dopytać ginekologa o skuteczne sposoby zachowania higieny w wyjątkowych warunkach.