guy-579257_640W dawnych czasach uważano, że prawdziwy mężczyzna nie musi o siebie dbać. Wystarczało samo mycie się, żadne zabiegi pielęgnacyjne nie wchodziły w „grę”. Na szczęście czasy te dawno minęły. Zmieniła się mentalność społeczeństwa. W obecnych czasach panowie dbają o swój wizerunek.

Istnieje wiele zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą zadbać o wygląd zewnętrzny. Jednym z nich jest manicure. Stosują go osoby, które chcą mieć ładne paznokcie.  Oczywiście, zdarzają się i tacy, którzy uważają, że wystarczy samo obcięcie paznokci. Zapominają o kremach nawilżających,  a przecież to dłonie i paznokcie są narażone na najczęstsze uszkodzenia. Na szczęście panowie zauważają, że dłonie to ich „wizytówka”, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Męski manicure trwa krócej niż damski i można go wykonać w domu.

Co raz częściej jednak mężczyźni decydują się pójść do salonu, w którym wykonuje się profesjonalne manicure męskie. Mężczyźni mają grubą i twardą skórę oraz grubsze naskórki. Należy zatem najpierw namoczyć dłonie w kąpieli przez minimum 10 minut, co pozwoli na lepsze i dokładniejsze wykonanie zabiegu. Po osuszeniu dłoni przystępuje się do odsunięcia i przycięcia odstających skórek. Następnie pilniczkiem nadaje się kształt paznokci. Kosmetyczka za pomocą bloczku polerskiego wyrównuje powierzchnię płytki i nadaje jej połysk. Panowie nie malują paznokci, więc najdłuższy etap manicure jest pominięty.

Jeżeli mężczyzna ma zrogowacenia to usuwa się je za pomocą frezarki. Ostatni etap to wmasowanie w paznokcie odżywki i nawilżenie balsamem całych dłoni. Manicure męski powinien zostać wykonany w bardzo dobrym gabinecie, sprawdzonym i higienicznym. Po zabiegu nie powinniśmy się martwić, że możemy „załapać” jakieś choroby, np grzybica.

Tak więc każdy pan, któremu zależy na wyglądzie i zdrowiu powinien oprócz codziennej kąpieli wykonywać inne zabiegi pielęgnacyjne. Manicure powoduje, że dłonie i paznokcie są czyste, zadbane i estetyczne. Pamiętajcie panowie, że w żaden sposób nie ujmuje to Waszej męskości, a wręcz przeciwnie daje informację, że w natłoku codziennych zajęć nie zapominacie o sobie.