Blachodachówka lub blacha to najczęściej wybierane pokrycia dachowe ze względu na niską cenę, wysoką trwałość oraz szybkość montażu. Rynek budowlany oferuje nam wiele typów blachy, najpopularniejsze to blachy dachowe zwykłe, modułowe lub panele z płaskiej blachy. O tym, które najlepiej wybrać, by nie przepłacić, ale też fachowo pokryć dach, przeczytasz w tym artykule.

Blachodachówka – dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

Na początku warto wspomnieć, że do złudzenia przypominają one tradycyjne blachy ceramiczne. Z tego względu wiele osób je wybiera. Doskonale prezentują się na dachu, są trwałe, odporne na działania czynników z zewnątrz i korozję. Dodatkowo koszty zamontowania blach z tego materiału również są nieporównywalnie mniejsze.

Poza tym blachodachówka jest często nawet bardziej odporna na wszelkie niepożądane działanie czynników zewnętrznych niż inne rodzaje materiałów stosowane do pokryć dachowych. Dlaczego? Wyróżnia ją specjalna powłoka, którą jest pokryta.

Jak zabezpieczone są blachy dachowe przed korozją?

By blacha dachowa nie rdzewiała, stosuje się specjalne warstwy cynkowe i aluminiowe. Rdzeń takiego materiału jest nimi powleczony i to skutkuje wysoką odpornością na korozję.

Jeśli więc chcemy kupić wysokiej jakości blachy dachowe http://glinmet.pl/, warto zajrzeć do tego producenta, gdyż na chwilę obecną posiada on w swojej ofercie towar wysokiej jakości.

Kupując blachy warto także sprawdzić, gdzie były wystawione i w jaki sposób przechowywane, dzięki czemu wybierzemy materiał z najlepszego gatunku.

Przy jakich budowach używa się blachodachówek?

Ten materiał do pokryć dachowych najczęściej stosowany jest w przypadku budowy ogromnych hal produkcyjnych. Dzięki temu, iż takie blachy można kupić w wybranych przez siebie wymiarach, jest to wygodne rozwiązanie.

Monterzy nie muszą ich docinać, a z powodu lekkości materiału można je montować bez potrzeby użycia specjalistycznych konstrukcji. Blachy dachowe mają zastosowanie nie tylko w przypadku dachów domów lub mniejszych lokali, ale i na większych obiektach takich jak magazyny lub hale.