Konto bankowe ma być darmowe i dawać szereg dodatkowych korzyści. Ma pozwalać na dogodny kontakt z ekspertami banku i dawać szansę na komfortowe pomnażanie oszczędności. Właśnie takie wymagania mają młodzi Polacy, którzy stoją przed wyborem pierwszego konta bankowego albo rachunku, który chcą otworzyć jako kolejny tego rodzaju produkt banku.

Świadomość finansowa młodych Polaków

Okazuje się, że to właśnie młodzi Polacy dokładnie wiedzą, czego chcą w kwestii współpracy z bankiem. Cieszy fakt, że świadomość finansowa mieszkańców naszego kraju znacznie wzrasta. Wreszcie zaczynamy ufać bankom i wiemy, że tylko konto bankowe gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo lokowanych pieniędzy.

Przez lata Polacy mieli niewiele oszczędności. Dzisiaj nadwyżki pieniędzy generuje co drugi z nas. Wiemy też, że same oszczędności nie wystarczą, bo trzeba je pomnażać, by generować zysk. To właśnie banki oferują nam w pełni bezpieczne instrumenty, które na realizację takich procesów pozwalają. Weźmy pod uwagę nie tylko osobiste konto bankowe, ale też konto oszczędnościowe czy lokaty terminowe.

Na co stawiają młodzi?

Młodzi Polacy chcą przede wszystkim konta bezpłatnych, które prowadzone będą internetowo. Nie chcą tracić czasu na wizyty w tradycyjnych oddziałach banku. Chcą zarządzać swoimi środkami w dowolnym miejscu na świecie i o dowolnej porze. Młodzi preferują też pośredni kontakt z samym bankiem – coraz częściej wykorzystywany jest czat online czy formularz kontaktowy.

Młodzi Polacy chcą też inwestować nadwyżki zarobionych pieniędzy. To dlatego zakładają konta oszczędnościowe i lokaty terminowe. Za pośrednictwem platformy online chcą też zwiększać limity kredytowe czy zaciągać kredyty gotówkowe. Właśnie po to zakładają konto bankowe, które prowadzone jest zgodnie z mobilną bankowością.

Konto bankowe, które spełnia oczekiwania młodych

Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszego konta bankowego. Każdy z nas ma przecież inne wymagania i potrzeby. Należy jednak zwrócić uwagę, że obecnie dostępnych jest tak dużo różnych rachunków, że z ich wyborem nie ma najmniejszego problemu.

Młodzi nie chcą, by konto bankowe generowało koszty, ale raczej zyski. To dlatego coraz częściej stawiają na konto oszczędnościowe, które pozwala zarabiać, ale jednocześnie swobodnie dysponować ulokowanym kapitałem.

Banki lubią młodych klientów

Młodzi Polacy są w świetnej sytuacji. Same banki właśnie na takich klientów stawiają. To młodym oferowane są najkorzystniejsze warunki. Wszystko po to, by wykazywali się lojalnością w przyszłości. Młody klient dzisiaj założy bezpłatne konto bankowe, ale już za kilka lat zwróci się do banku po kredyt gotówkowy czy hipoteczny, na których sama instytucja bankowa zarobi niemałe pieniądze.

Nie da się też ukryć, że to młodzi klienci minimalizują dzisiaj koszty działalności banków. Obsługa online pozwala zamykać tradycyjne placówki, dzięki czemu zmniejszają się opłaty z tytułu ich utrzymania. W skali działalności banków na terenie całego kraju to ogromne oszczędności.