Jeżeli chcemy doskonalić swój angielski, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po literaturę właśnie w tym języku. Pomoże nam to nie tylko zwiększyć zasób słów, ale też poznamy ulubione dzieła w oryginalnej wersji! Nie ma się co oszukiwać, ale często książki są źle tłumaczone i ciężko je czytać, zdecydowanie lepszy jest oryginał. Żeby móc zacząć czytać w języku angielskim, wcale nie musimy być na poziomie C2, zawsze możemy dopasować poziom trudności do swojego poziomu.

Kiedy jest właściwy moment na przygodę z literaturą po angielsku?

Nauka angielskiego (częstochowa) http://tarkowski.edu.pl/ , jak każdy dobrze wie, to bardzo długi i ciężki proces, a żeby lepiej przyswajać wiedzę – trzeba doskonalić swe umiejętności codziennie. Najlepiej otaczać się językiem angielskim dookoła – nie tylko słuchać piosenek, oglądać filmy, ale też czytać literaturę po angielsku. Kiedy jest ten odpowiedni czas żeby zacząć? Jak tylko poznamy język na poziomie wyższym nić A1! Nie ma sensu odkładanie tego momentu dopóki nie opanujemy angielskiego w stopniu biegłym. Czytanie książek czy nawet prasy anglojęzycznej, pomoże nam przecież w doskonaleniu swych umiejętności i przeskoczeniu na kolejny poziom. Dlatego odpowiadając na pytanie kiedy jest najlepszy moment? Odpowiedź brzmi – teraz!

Jakie książki zacząć czytać na początek?

To już zależy od tego jaką literaturę lubimy, ale najlepiej jest zacząć od książek, które znamy i które chcemy przeczytać w oryginale. Dzięki temu, że mniej więcej znamy fabułę, unikniemy skupiania się na pojedynczych słowach, tłumacząc je i próbując dojść do tego co właściwie znaczą. Znając treść książki w języku ojczystym, będziemy mniej więcej wiedzieć o co chodzi i dzięki temu skupimy się na tym, aby próbować myśleć po angielsku. Z czasem możemy sięgnąć po inne książki, w księgarniach językowych jest ich ogromny wybór i z łatwością dopasujemy coś co będzie nam odpowiadać. Najlepiej jest też wybrać książki z poziomem trudności dopasowanym do naszego, niektóre wydania posiadają takie oznaczenia.