Mieszkasz w domu jednorodzinnym i zastanawiasz się nad zaoszczędzaniem na opale i energii elektrycznej? W pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie, czy Twój budynek jest ocieplony oraz czy dach lub strych został zabezpieczony specjalną wełną mineralną. Jeśli nie, już wiesz dlaczego ogrzewanie mieszkania tak dużo Cie kosztuje. To oczywiste, że najwięcej ciepła ucieka z lokalu górą, czyli przez dach lub strych. Jeśli dodatkowo dom jest nieocieplony, ubywa nam kolejnych kilka kilogramów węgla czy metrów drewna do nadrobienia utraconej w ten sposób temperatury. Dziś dowiesz się, dlaczego jeszcze warto zainwestować w termoizolacje dachu, domu lub podłogi.

Ocieplenie dachu – dlaczego warto w to zainwestować?

Jeśli nie dysponujemy środkami na ocieplenie całego domu, najlepszym rozwiązaniem na sam początek będzie zainwestowanie w termoizolację dachu lub strychu. Specjalistyczna wełna mineralna perfekcyjnie odetnie wypływ ciepła górą mieszkania i tym samym zaoszczędzimy odrobinę więcej na opale, lub w przypadku ogrzewania prądem, na energii elektrycznej.

Od czego zacząć przygotowania do ocieplenia dachu?

  1. Dokonujemy dokładnych oględzin stanu dachu, sprawdzamy, czy nie ma pleśni lub grzyba, oceniamy stan konstrukcji, oglądamy stan pokrycia i podkładu, wyliczamy, czy ocieplenie dodatkowo nie obciąży dachu.
  2. Zanim przystąpimy do ocieplenia, konieczne jest zamontowanie specjalnej wentylacji.

Jak wygląda ocieplanie poddasza – proces tworzenia krok po kroku

  • Musimy ułożyć specjalistyczną folię paroprzepuszczalną, która ochroni konstrukcję przed wilgocią.
  • Następnie musimy ułożyć wełnę mineralną na łączną grubość około 20 cm.
  • Montujemy stelaż na płyty karton-gips.

Następne kroki są już nieco trudniejsze i wymagają specjalistycznej wiedzy, którą posiada firma świadcząca usługi docieplenia budynków Częstochowa. Fachowcy zadbają, by termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ została wykonana w sposób profesjonalny. Poza tym z uwagi na pozytywne opinie i ceny adekwatne do jakości warto zamówić ekipę wcześniej, by dograć pasujący nam termin.