Modeli materacy na rynku jest tak wiele, że kiedy przychodzi do złożenia zamówienia, bardzo trudno się zdecydować. Producenci zachwalają niemal każdy rodzaj, dlatego warto przyjrzeć się każdemu, zanim wydamy pieniądze. Dość mieszane uczucia budzą materace kokosowe. To modele sprężynowe, kieszeniowe lub piankowe, które we wnętrzu posiadają nawet kilka warstw maty kokosowej, która utwardza powierzchnię. Jeśli lubimy mieć twarde podłoże do spania, to z pewnością trzeba się zastanowić nad materacem z wkładem z kokosa. Czy to jednak dobry wybór?

Materace kokosowe – zalety

Włókna kokosowe to naturalny surowiec, bardzo chętnie wykorzystywany przez producentów materacy. Na jego korzyść zdecydowanie przemawia wytrzymałość. Modele z wykorzystaniem maty kokosowej mogą przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie, ponieważ dostosowują się one do ciężaru ciała i mogą z nich korzystać nawet osoby z otyłością. Materace kokosowe nie odkształcają się i raczej nie ulegają trwałym uszkodzeniom.

Dodatkowo mata kokosowa zwiększa właściwości wentylacyjne. Dzięki temu powstaje stała cyrkulacja powietrza, umożliwiająca utrzymanie poprawnej temperatury ciała bez względu na porę roku. Jeśli cierpimy na nadmierną potliwość, nie musimy się martwić – materac kokosowy doskonale pochłania wilgoć, co znacząco podnosi komfort snu. Dobrej jakości włókna kokosowe zapobiegają także rozwijaniu się roztoczy.

Pamiętajmy, że materac musi być dopasowany do rozmiarów łóżka. Jeśli dopiero go szukamy, możemy wpisać w wyszukiwarkę „łóżka Kraków”.

Materace kokosowe – wady

Materace kokosowe należą do najtwardszych modeli, a jak wiadomo, spanie na zbyt twardym materacu może mieć opłakane skutki dla zdrowia. Musimy zatem dokładnie przetestować produkt, żeby odpowiednio dopasować go i do naszej wagi, i do potrzeb. W końcu chodzi o to, by kręgosłup miał solidne podparcie, ale nie był przy tym obciążony zbytnim naciskiem.

Materac kokosowy jest niestety dość ciężki. Chociaż pianka to lekki materiał, to jednak mata kokosowa waży całkiem sporo. Może to się stać uciążliwe, gdy zapragniemy materac obrócić lub po prostu oczyścić.

W przypadku zakupu materaca kokosowego musimy kontrolować wilgotność pomieszczenia. Zbyt wilgotne warunki mogą prowadzić do tego, że w materacu zacznie rozwijać się pleśń.

Materace kokosowe i nie tylko są dostępne na https://expertsnu.pl/.