Zastanawiasz się, co może być przyczyną wypadającej i matowej sierści Twojego psa? Okazuje się, że przyczyn może być naprawdę wiele – od tych mało szkodliwych, po poważne schorzenia.

Oczywiście na pewno kochasz swojego pupila. Nic dziwnego, że diagnozujesz u niego każdą najmniejszą zmianę. Faktycznie, piękna sierść często jest oznaką zdrowia, jednak zamiast samemu orzekać o chorobie pupila, zabierz go do weterynarza.

Po pierwsze – pora roku

Jeśli zbliża się lato, pies często bardziej linieje, by pozbyć się nadmiaru ciepła. To zupełnie normalna sprawa – musisz się po prostu przygotować na częstsze odkurzanie w mieszkaniu oraz wyczesywanie swojego pupila. Tutaj warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę, w zależności od rodzaju sierści.

Przeczytaj także: http://blogtown.pl/zadbaj-o-sprawnosc-swojego-psa/

Po drugie – wiek psa

Twój pies nie grzeszy młodością? W takim razie to normalne, że jego sierść straci na kondycji i pięknym wyglądzie. Podobnie dzieje się z nami – włosy tracą melaninę i kolagen. Stają się bardziej matowe, łamliwe i szare. Oczywiście można ten proces spowalniać – odpowiednią karmą. Psu raczej nie zależy na pięknym wyglądzie, jednak bardzo dobrze, że jako właściciel zwracasz uwagę na jego sierść. Sierść to zewnętrzna oznaka, że coś może być nie tak ze zdrowiem zwierzaka. Koniecznie idź ze staruszkiem do weterynarza.

Dowiedz się więcej o karmach bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

 

Po trzecie – dieta

Sprawdzona karma jest istotna w każdym momencie życia psa. Zaczynając od malutkiego szczeniaka, który potrzebuje wszelkich niezbędnych składników odżywczych po to, by zdrowo rosnąć, kończąc na staruszku, który dzięki dobrej karmie nie tylko będzie najedzony, ale i uniknie pewnych schorzeń. Na problemy skórne, które mają związek z wyglądem sierści, także są odpowiednie karmy i suplementy. Rozejrzyj się lub poradź weterynarza, co będzie najlepszym pożywieniem właśnie dla Twojego pupila.