leech-368345_640-1Hirudoterapia to metoda leczenia stosowana już w starożytnym Egipcie. W medycynie współczesnej lecznicze działanie pijawek lekarskich jest coraz bardziej popularną i docenianą metodą, której nowe, niezwykłe właściwości wciąż są odkrywane. Sprawdź jak hirudoterapia może pomóc Tobie.

Pozytywny wpływ hirudoterapii na organizm ludzki dotyczy leczniczego działania zawartych w gruczole ślinowym pijawek substancji aktywnych. Substancje te podczas całego procesu wysysania przez pijawkę krwi rozprowadzane są równomiernie po całym organizmie człowieka. Niezwykłe właściwości substancji aktywnych przede wszystkim przywracają naturalną równowagę organizmu oraz oczyszczają go z toksyn pochodzących zarówno ze środowiska zewnętrznego, jak i wewnętrznego człowieka. Oddziaływanie pijawek lekarskich na ciało ludzkie jest zatem wszechstronne. Metodę tą zaleca się bowiem zarówno osobom zmagającym się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, jak i cierpiącym na choroby układu oddechowego. Korzystnie wpływać może także na wszelkie dolegliwości związane z chorobami dróg żołądkowo-jelitowych czy też chorobami dotyczącymi układu oporowo-ruchowego. Ponadto hirudoterapia pomaga w leczeniu chorób chirurgicznych, stomatologicznych, neurologicznych, skórnych i laryngologicznych. Przydatna może okazać się także w przypadku chorób układu moczowo-płciowego, endokrynnego oraz chorób położniczo-ginekologicznych.

Bez wątpienia leczenie pijawkami posiada także ogromną zaletę, którą jest (nie tak jak w przypadku stosowania tradycyjnych lekarstw – substancji chemicznych) leczenie nie skutków, lecz przyczyn danego schorzenia. Hirudoterpia polega bowiem na oczyszczaniu organizmu z substancji toksycznych oraz przywracaniu mu jego naturalnych i prawidłowych czynności. Ponadto warto docenić także fakt, iż hirudoterapia nie zanieczyszcza organizmu środkami chemicznymi, które powodować mogą dodatkowe skutki uboczne lub stać mogą się przyczyną różnego rodzaju alergii.