W dzisiejszych czasach naprawdę nietrudno o wypadek ze względu na innych uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze pierwsza z brzegu pomoc drogowa okaże się tą właściwą. Oto kilka porad do których należy się zastosować wzywając pomoc drogową.

Pierwszym parametrem jaki trzeba wziąć pod uwagę to cena za kilometr do pojazdu w którym nastąpiła usterka. Przepłacanie za tą samą usługę mija się z celem i nic dziwnego, że to pierwsza rzecz na którą patrzy poszkodowany kierowca. Jeśli wypadek zdarzył się poza województwem należy sprawdzić ewentualne koszty dojazdu. Firma według większości grupy badanej powinna mieć zastępcze auta, których koszt pokrywa OC oprawcy. Doliczyć trzeba także czas naprawy auta. Ważnym aspektem jest także mobilność pomocy drogowej. Holowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Część serwisów posiada swoje własne mobilne zaplecze, gdzie na miejscu naprawią część awarii. Jeśli inny kierowca spowodował małą stłuczkę z naszym autem, która jest prawie niewidoczna nie ma sensu odwozić auto do warsztatu samochodowego.

Ważna jest liczba posiadanej floty. Im większa tym okres oczekiwania jest znacznie krótszy. Firmy, które posiadają dużą ilość samochodów nie mają problemu z obsługą wielu zgłoszeń. Jeśli już jesteśmy przy flocie to również liczba pracowników też jest ważna. Ostatnim parametrem są godziny pracy. Dobrze by było, żeby pomoc drogowa była dostępna całą dobę. Najgorszą opcją jest awaria czy też stłuczka w niedziele i święta. Aby tego uniknąć warto wybierać mądrze. Pomoc drogowa znajdująca się pod adresem http://www.wal-car.pl/ dysponuje dużą flotą, która zapewnia nie tylko szybki dojazd do klienta, ale także pomoc w miejscu wypadku. Warto wspomnieć, że całodobowe firmy świadczące usługi drogowe przyjęły jako pewien standard całodobową pomoc. Jednak nie zaszkodzi się dopytać w tym temacie, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Dobierając pomoc drogową należy kierować się pewnymi kryteriami, które zapewnią wysokiej jakości obsługę podczas stłuczki czy też awarii auta. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na flotę bo ona tutaj jest najważniejsza.