Od dawna chciałeś zaadoptować psa ze schroniska i właśnie podpisałeś wszystkie papiery? Twój nowy pupil stał się właśnie członkiem Twojej rodziny, a Ty masz wątpliwości, że nie dasz rady zapewnić mu szczęścia?

Przede wszystkim – pies potrzebuje przyjaciela. Nawet, jeśli nie znasz się na pielęgnacji zwierzaka, ratujesz jego serduszko. Czasem trzeba trochę poczekać zanim pies nabierze zaufania, bo nigdy nie wiadomo, czego wcześniej doświadczył. Jeśli jednak będziesz go dobrze karmić i zapewnisz mu ciepły dom, prawdopodobnie szybko zdobędziesz jego miłość.

Przeczytaj też: http://twojachwila.eu/pieskie-zycie-w-okresie-demencji/

Pielęgnacji można się nauczyć. Najważniejsze są szczere, dobre chęci. Pamiętaj, że z psem należy wychodzić na spacery – nie tylko po to, by pupil załatwił potrzeby fizjologiczne, ale też po to, by się wybiegał, poznał nowy teren i pooddychał świeżym powietrzem. Jeśli jesteś długo w pracy, poproś kogoś zaufanego, by wyprowadził Twojego pupila na spacer. To naprawdę bardzo ważne, by zwierzak nie czekał na to zbyt długo.

Kolejną sprawą jest wizyta u weterynarza. Chociaż zwierzaki są w schroniskach badane i szczepione, zawsze lepiej wybrać się na taką kontrolną wizytę zaraz po podpisaniu papierów adopcyjnych. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział, na czym stoisz. Być może trzeba pozbyć się kamienia nazębnego u psa albo dać mu dodatkową szczepionkę? Poza podstawową opieką, zapewnioną w schronisku, warto dbać o pupila „ponadprogramowo”.

Sprawdź karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj artykuł o korzyściach ze stosowania karmy bezzbożowej:

Dobra karma. To nie żarty – nie daj się zmanipulować przez reklamy telewizyjne. Większość powszechnych, tanich karm to psi fast food. Nic wartościowego. Obserwuj pupila – ma problem z nadwagą? A może powinien wręcz przytyć? Ma delikatny układ pokarmowy lub alergie? W zależności od problemu, konieczne będzie zastosowanie innej karmy. Wbrew pozorom, karma naprawdę potrafi zdziałać cuda. W końcu u nas działa ta sama zasada – jesteś tym, co jesz.

Zabawki? Można kupić ich kilka, ale najważniejsze jest legowisko, w którym pies będzie mógł zostawiać swoje zapachy. W razie wyjazdu, możesz zabrać legowisko, a pupil nie będzie stresował się nowym miejscem. Piesek musi czuć, że jest kochany, że ma dom i nie musi z niego uciekać. I teraz najważniejsze – już nigdy, przenigdy nie rozstawaj się ze swoim nowym przyjacielem. Jednorazowe złamanie serca to już zbyt wiele, a Ty przygarnąłeś psa po przejściach – pamiętaj.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji psa, zajrzyj na bloga: https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11228-forza10-legend-maintenance-evolution-skin-karma-bez-zboz.html.