Gdy w nasze posiadanie trafia mały psi przyjaciel, nie myślimy o tym, że i jego dopadnie w końcu demencja. Słodki, pachnący mlekiem psiak będzie potrzebował Twojej uwagi i dbania o zdrową dietę, by starość dopadła go później lub by po prostu nie wiązała się wyłącznie z cierpieniem.

Przeczytaj w wolnej chwili: http://portal-zdrowia.pl/karma-dla-psa-wybieraj-z-glowa/

Odwiedzaj weterynarza

10 lat minęło jak za użyciem magicznej różczki? Niestety. Psy nie żyją tyle samo co ludzie. Pierwsze oznaki psiej demencji pewnie już zauważyłeś. Jednak poza lenistwem, osłabieniem, czy obojętnością, Twój pupil może przeżywać stany, które nie są dla Ciebie oczywiste i zauważalne.

Właśnie dlatego ważne jest, byś zabierał zwierzaka na częste wizyty u weterynarza. Regularna morfologia, biochemia czy badanie moczu są podstawą do stwierdzenia, czy pies nie cierpi na poważną chorobę. W większości wypadków niestety tak wygląda psia demencja. Osłabione serce, wrażliwy żołądek, przerost gruczołu krokowego, zaćma, niewydolność wątroby. Kiedy problem zostanie w porę wykryty, nie tyle uratujemy psa od starości, co zwyczajnie ułatwimy mu ten okres. Nasz pupil będzie mógł przeżyć swoje życie bez cierpienia i bólu.

Sprawdź wysokiej jakości karmy bezzbożowe:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

Zbilansowana dieta

Kolejnym aspektem jest zdrowa dieta. Sięgaj po sprawdzone karmy stworzone z myślą o psiej demencji. Mowa tu o karmach opartych na naturalnych składnikach oraz tych, które pomagają w zwalczaniu dolegliwości układu pokarmowego, czy poprawiają kondycję skóry i sierści. Obserwuj psiaka i dobierz dla niego odpowiednią karmę. Poza produktami leczniczymi, należy zapamiętać, że podawanie psu zbóż jest szkodliwe. Już samo wykluczenie ich z diety pupila, stanowczo poprawi jego kondycję.

Bez zbóż, bez glutenu i bez GMO – to są hasła, które powinny zapaść w pamięci każdego troskliwego właściciela. Naucz się dbać o swojego psa i wpieraj go od początku, do samego końca waszej wspólnej przygody.