Dostępne na rynku urządzenia dają nam możliwość parzenia kawy według naszych własnych upodobań. Największą popularnością cieszą się ekspresy do kawy, które są niewątpliwie najszybszą i najwygodniejszą formą przyrządzenia tego energetycznego napoju. Na jaki rodzaj ekspresu i kawy się zdecydować, by cieszyć się doskonałym jej smakiem i aromatem? Czytajcie dalej.

Typy ekspresów

Cały szereg tego typu urządzeń sprawia, że możemy wyróżnić następujące rodzaje ekspresów do kawy: przelewowe, dzbankowe, niskociśnieniowe, kolbowe, automatyczne, kapsułkowe oraz ciśnieniowe. Te ostatnie mogą być oparte na systemie Senseo. I to właśnie jemu przyjrzymy się bliżej.

System Senseo – co to takiego?

System ten jest innowacją, dzięki której proces przygotowania kawy jest niezwykle szybki. Ekspresy, które są z nim kompatybilne, przystosowane są do parzenia kawy występującej w formie specjalnych, okrągłych saszetek, różniących się jedynie wielkością, przez co trzeba zwracać uwagę na typ ekspresu ciśnieniowego, w jakim mogą być używane. Kawa senseo jest dokładnie zmielona, a jej ilość to około 7 gramów. Docenią ją wszyscy miłośnicy tego dodającego energii napoju.

Zalety kawy w saszetkach

Kawa w saszetkach ma wiele zalet. Po pierwsze, jej ilość jest dokładnie odmierzona, dzięki czemu każdego dnia możemy delektować się doskonałym smakiem espresso. Zarówno jego moc, jak i aromat jest taki sam. Po drugie, optymalna ilość zmielonych ziaren wpływa na szybkość procesu parzenia kawy.  Ten aromatyczny napój możemy przygotować w pół minuty! Po trzecie, kawa w saszetkach występuje w różnych wariantach, dzięki czemu z pewnością każdy z nas znajdzie swój ideał.

Wybierając ekspres z taką metodą parzenia kawy, nie musimy martwić się o to, że ciężko będzie nam utrzymać go w czystości. Nie jest wymagane wsypywanie kawy, a co za tym idzie, nie będziemy musieli czyścić ekspresu z fusów. Kawę przygotowuje się bardzo szybko, co docenią nie tylko studenci, ale także osoby pracujące. Jeśli jesteśmy prawdziwymi smakoszami ceniącymi aromat, a kawa to nie tylko napój, który pomaga nam się rano obudzić, to warto zainwestować w ten rodzaj kawy.