Mówi się, że to dzieci najszybciej się uczą, bo pochłaniają wiedzę jak gąbki, dlatego im to przychodzi z łatwością. A co z dorosłymi? Czy oni są na straconej pozycji tylko ze względu na wiek? I im nauka przychodzi o wiele trudniej? Dlatego często z tego powodu poddają się od razu na starcie, myśląc, że to już nie ten wiek, aby się czegoś nauczyć? Nic bardziej mylnego! Na naukę nigdy nie jest za późno.

Angielski dla dorosłych? To musi się udać!

Wielu ludzi rezygnuje z dalszej nauki języka angielskiego, chwilę po tym jak opuszczą szkolne mury. A to ogromny błąd, ponieważ z czasem zapominają nawet podstawy, a chyba każdy zgodzi się z tym, że znajomość tego języka jest bardzo ważna w naszych czasach. Część myśli o dalszej nauce czy o rozpoczęciu jakiegoś kursu, ale brakuje chęci, motywacji i zapału. Jako dorośli mamy niestety to do siebie, że często szukamy różnych wymówek, odkładamy „na później” wszystko co tylko możliwe, a kiedy to „później” nadchodzi to tłumaczymy sobie, że w naszym wieku to już się nie opłaca. Jest to ogromny błąd, ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno, a motywację można łatwo w sobie znaleźć. Najtrudniej jest zacząć i postawić pierwsze kroki, a później idzie coraz lepiej i można powoli dojść do celu, który sobie postawimy. Trzeba tylko chcieć i wszystko się uda.

Nie tracić cierpliwości ani zapału

Jeżeli udało się wykonać ten pierwszy krok, wybrać odpowiednią metodę nauczania i wkrótce rozpoczynamy zajęcia – to już połowa sukcesu. Jako wskazówkę można dodać, że najlepiej rozejrzeć się za szkołą, która ma w swojej ofercie język angielski dla dorosłych http://tarkowski.edu.pl/ . Taka forma zajęć jest zdecydowanie lepsza niż nauka indywidualna czy samemu w domu. Trzeba tylko pamiętać żeby uczęszczać na zajęcia regularnie i systematycznie ćwiczyć. Nie poddawać się kiedy coś nie wyjdzie za pierwszym razem i oczywiście, nie szukać wymówek, wtedy słówka same będą się zapamiętywać, a my z każdymi zajęciami będziemy robić postępy. I najważniejsze, pamiętajmy, że uczymy się przede wszystkim dla siebie.