Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu podczas snu. Dlatego bardzo ważne jest, by była ona odpowiednio zaaranżowana, ponieważ musimy czuć się w takim pomieszczeniu komfortowo i bezpiecznie. Nie ma więc lepszego pomysłu na jej dekoracje i wyposażenie, niż łowieckie detale lub meble z grawerunkiem. Jak wybrać myśliwskie ozdoby, żeby pięknie odmienić wnętrze swojej sypialni? Gdzie kupić dodatki?

Detale w łowieckiej sypialni – jakie wybrać?

Mówiąc o stylu myśliwskim od razu w naszej głowie pojawia się obraz poroża, rogów lub skór dzikich zwierząt pokrytych sierścią. Słusznie, jednak to nie wszystko, gdyż tego typu nurt składa się na jeszcze wiele innych detali, które złożone w całość zaprocentują perfekcyjnie zaaranżowaną sypialnią w łowieckim stylu.

Projektując to pomieszczenie weźmy pod uwagę jego wielkości i wysokość sufitu. W niskim pokoju poroże zawieszone na ścianie nie będzie wyglądało korzystanie, ale już położone dla ozdoby na komodzie doda sypialni uroku. Możemy również pomyśleć o przymocowaniu rogów jelenia do drzwi, by połączyć przyjemne z pożytecznym, elegancki detal łowiecki i jednocześnie wieszak na szlafroki.

Inne pomysły na myśliwskie zdobienia w alkowie to ekskluzywny zegar ścienny wykonany z poroża i przyozdobiony grawerunkiem przedstawiającym wizerunek łosia lub walczącego kozła. Jeśli lubimy wyszukane elementy oświetleniowe, możemy pokusić się o powieszenie żyrandola wykonanego z poroża daniela, kształtem przypominającego pajęczynę lub elipsę.

Jak zaaranżować wnętrze sypialni za pomocą myśliwskich dodatków?

Kiedy już zdecydujemy się na dekoracje z poroża lub rogów, czas na odpowiednie usytuowanie ich w pomieszczeniu. Warto przy tym wziąć pod uwagę te 2 złote zasady, których wdrożenie pozwoli nam cieszyć się piękną sypialnią w łowieckim stylu.

  1. Rustykalne detale w pokoju można skomponować z nowoczesnymi meblami z drewna sosnowego. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie wydawało się przesycone ozdobami i nabierze minimalistycznego klimatu.
  2. Skóry z dzikich zwierząt będą wyglądały jeszcze dostojniej, gdy położysz je na krześle lub zawiesisz na ścianie.

Jeśli zatem masz ochotę na urządzenie sypialni w stylu myśliwskim, może zainteresuje Cię też skup poroża https://antlabo.pl/. Nietrafione detale możesz łatwo spieniężyć, by kupić ozdoby bardziej adekwatne do Twojego gustu.