Beton to podstawowy produkt wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie. Jest trwały i odporny na zjawiska atmosferyczne. Mimo spełnienia wszystkich norm bezpieczeństwa ulega zabrudzeniom. Jednak nie wpływ to na jego właściwości, jedynie na estetykę oraz wygląd zewnętrzny. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów oraz środków przeznaczonych do pielęgnacji i czyszczenia betonu. Dzięki nim beton będzie zachwycał czystością oraz estetyką.

Jak prawidłowo czyścić beton?

Beton mimo trwałości i wytrzymałości materiału ulega zabrudzeniom. Aby wizualnie prezentował się nieskazitelnie należy regularnie oczyszczać beton, szczególnie zewnętrzny. Jest narażony na zabrudzenia związane z warunkami atmosferycznymi – długotrwałe opady deszczu, burze, śnieg, pylenie oraz kurz. Może to pozostawiać plamy oraz smugi, które psują estetykę wyglądu betonu. 

Aby prawidłowo czyścić beton Myszków, poleca się dokładne oczyszczenie z kurzu oraz pyłków. Można to zrobić szczotką o delikatnym włosiu lub szmatką. Następnie warto zastosować specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia betonu. Nie uszkodzą struktury materiału oraz dzięki swoim właściwościom i regularnym użyciu zapewnią długotrwałe efekty czystości.

Beton kolorowy – pielęgnacja

Na rynku jest dostępnych wile odsłon betonu. Między innymi występują betony kolorowe. To zwykły beton z domieszką pigmentu w proszku lub płynie. Są one znacznie bardziej podatne na wypłowienie koloru oraz utracenie intensywności przez promienie słoneczne – szczególnie w miejscach nasłonecznionych. Aby zapobiegać utracie koloru, należy delikatnie oczyszczać beton z zacieków oraz brudu. 

Warto korzystać ze szczotek o miękkim włosiu lub specjalnych ściereczek przeznaczonych do konserwacji betonu kolorowego. Dobrze jest zastosować specjalne preparaty czyszczące oraz zostawiające powłokę przeciwko utracie intensywności koloru. Zawarte w tych środkach składniki oraz filtry zapobiegną utracie koloru oraz zanieczyszczeniom. Dzięki regularnej pielęgnacji i prawidłowej aplikacji beton pozostanie o świeżym kolorze przez lata.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.