Nie da się ukryć, że zegarek jest bardzo ważnym elementem dla mężczyzny. Nie bez kozery nazywa się go biżuterią dla panów. Odpowiednio dobrany model potrafi dodać stylizacji charakteru i odpowiednio ją dopełnić. Warto zauważyć, że o ile z klasycznymi modelami w kolorach czerni, granatu i brązu nie mamy żadnych problemów, o tyle złoty zegarek nie zawsze kojarzy się pozytywnie. Okazuje się jednak, że żółte złoto wcale nie odeszło do lamusa i odpowiednio dobrany zegarek może świetnie komponować się z całym strojem. 

Złoty zegarek – to musisz wiedzieć

Złoto jest wymagającym kruszcem i nie nadaje się na każdą okazję. O ile srebro można zakładać na co dzień i do wielu outfitów, to złoto nie zawsze stworzy spójną całość z naszym strojem. Złoty zegarek uważany jest za niezwykle elegancki. Taki model wymaga odpowiedniego ubioru, który będzie współgrał z szykiem i stylem czasomierza. Wysokiej jakości, złote zegarki są niezwykle gustowne, a ich staranne, idealne wykonanie widoczne jest na pierwszy rzut oka. Nikt nie nabierze się na tanią podróbkę Rolexa za kilkanaście złotych. Wyroby złotopodobne znacznie odbiegają wyglądem od oryginałów, więc dostrzeżenie falsyfikatu jest bardzo proste. Noszenie imitacji złotego zegarka uważane jest za kicz i brak gustu. Należy unikać takich sytuacji, nawet jeśli w naszym mniemaniu podróbka jest wykonana naprawdę starannie. Znawcy branży z pewnością rozpoznają fałszywkę. 

Zadbaj o wizerunek

Noszenie zegarka z wysokiej półki jest oznaką prestiżu i podkreśleniem statusu społecznego. Obecnie symboliczne znaczenie czasomierza stało się jego główną funkcją. Przy nowych technologiach, telefonach i komputerach, pokazywanie czasu zeszło na drugi plan. Zegarek męski ma ogromne znaczenie w biznesie. Kontrahent z eleganckim, drogim zegarkiem wzbudza większe zaufanie i kojarzy się z osiągnięciem sukcesu. Mając do wyboru mężczyznę bez zegarka i z drogim czasomierzem, z pewnością podpiszemy umowę z drugim rozmówcą. W oficjalnych sytuacjach bardzo dobrze sprawdzi się złoty zegarek. Musi on być jednak dobrze dobrany i nie odwracać uwagi od rozmowy. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli złotych zegarków. Nie trzeba decydować się na stricte złoty model z plecioną bransoletą. Bardzo modne są zegarki pozłacane. 

Czy mężczyzna powinien mieć złoty zegarek?

O gustach się nie dyskutuje i wszystko zależy od upodobań. Jak widać jednak, złote męskie zegarki nadal utrzymują się na topie i znajdują swoich amatorów. Według specjalistów, mężczyzna powinien mieć co najmniej trzy zegarki: codzienny, na oficjalne okazje i sportowy. Wśród nich z pewnością znajdzie się miejsce na złoty zegarek. Warto jednak pamiętać, że czasomierz o żółtej barwie jest bardziej wyrazisty niż srebrny i częściej przyciąga spojrzenia. Taki model będzie odpowiedni dla mężczyzn, którzy lubią zwracać na siebie uwagę, nie boją się ciekawskich spojrzeń i chcą wyraźnie ożywić swoją stylizację. Oczywiście wybierając zegarek, trzeba pamiętać, by dopasować go do nadgarstka. Produkt ma być wygodny w noszeniu, nie przeszkadzać w codziennych czynnościach, dobrze prezentować się z koszulą. Model nie może być także za duży. Zbyt okazała tarcza często wygląda karykaturalnie.