Beton jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Znajduje szerokie zastosowanie dzięki bardzo dobrym parametrom, jakimi się charakteryzuje. Wykorzystywany jest między innymi podczas budowania fundamentów, stropów oraz podłóg. Dostarcza się go z terenu betoniarni i produkowany jest na specjalnych węzłach betoniarskich. Beton towarowy, bo o nim mowa, to bardzo istotny element w budowie zdecydowanej większości domów.

Beton towarowy a beton zwykły – różnice

Beton zwykły wyrabiany jest samodzielnie na placach budowy i używa się do jego wytworzenia klasycznych betoniarek. W jego skład wchodzi kruszywo mineralne oraz cement. Natomiast jeśli chodzi o beton towarowy, ma on nieco bogatszy skład, w którego wchodzi: kruszywo, woda, cement, dodatki uszlachetniające i różne typy domieszek. Budując dom warto zamówić beton w specjalnej wytwórni, bo tylko wtedy możemy być pewni, że posiada on odpowiednie parametry. Takie firmy posiadają certyfikaty i wiedzą jak odpowiednio przygotować materiał.

Beton jest jednocześnie plastyczny oraz bardzo trwały, co sprawia, że jest tak popularny na placach budowy. Używany jest nie tylko przy powstawaniu budynków, ale również przy budowaniu dróg. Przed transportem warto ustalić dokładny czas dostawy, a także wielkość placu, tak aby betonomieszarka mogła swobodnie wjechać.

Zastosowanie betonu

Wykorzystanie betonu w dzisiejszym budownictwie jest naprawdę szerokie. Możemy go stosować między innymi:

  • w standardowym budownictwie mieszkalnym,
  • w nawierzchniach hal fabrycznych i targowych,
  • przy budowie dróg i autostrad,
  • przy budowie mostów i nadbrzeży portowych,
  • przy tworzeniu posadzek,
  • do budowy zbiorników w oczyszczalniach ścieków.

Beton to materiał niezwykle uniwersalny. Jest stosowany od bardzo dawna i jego podstawowe zasady produkcji się nie zmieniły. Wśród najważniejszych cech betonu wymienia się: trwałość, wytrzymałość, duże walory akustyczne, łatwość użycia, ochrona przeciwpożarowa i ochrona przed wodą. Jego liczne zalety są doceniane od lat i to na szerokim polu działania.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.