Zbliża się pora roku, na którą wszyscy od dawna czekali. W końcu będziemy mogły zakładać sukienki i spódniczki. Aby jednak odpowiednio przygotować się do wiosny, najpierw powinnyśmy pomyśleć o depilacji nóg. Dzisiaj co nieco o depilacji woskiem.

Depilacja woskiem – domowe sposoby

Depilację woskiem możemy przeprowadzić za równo przy użyciu gorącego wosku, jak i popularnych plastrów z woskiem. W przypadku pierwszego sposobu, taki zabieg w domu raczej nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ bardzo łatwo się poparzyć. Najlepszą metodą będzie więc użycie gotowych plastrów z woskiem, które są bezpieczne i niezwykle łatwe w użyciu. Wystarczy tylko wyjąć je z opakowania, rozgrzać w dłoniach, rozdzielić na dwie części i gotowe – możemy przyklejać. Zanim jednak zabierzemy się do depilacji, powinnyśmy odpowiednio przygotować skórę. Najpierw zwilżmy ją i osuszmy ręcznikiem, tak by włoski same się podniosły. Plastry naklejamy na skórę, wygładzamy, a następnie zrywamy w stronę przeciwną do wzrostu włosa. Jeden plaster możemy użyć kilka razy. Po zabiegu, aby usunąć resztki wosku, powinnyśmy przetrzeć skórę oliwką l ub chusteczkami nawilżonymi oliwką, które częstą dołączone są do opakowania.

Depilacja woskiem w salonie

Mimo tego, że depilacja plastrami w domu jest zapewne znacznie tańsza, warto skorzystać z oferty salonów kosmetycznych. Zabieg ten będzie wówczas na pewno bardziej skuteczny. A jeśli martwimy się o bolesność tej metody, skorzystajmy np. z depilacji woskiem rumiankowym. Jest to dużo delikatniejsza metoda niż tradycyjna depilacja woskiem. Połączenie wysokiej jakości żywicy oraz naturalnego składnika zawartego w rumianku sprawia, że wosk posiada właściwości łagodzące, nie powoduje podrażnień i działa przeciwzapalnie. Pamiętajmy jednak, że nie tylko rodzaj wosku, ale także technika wykonania depilacji ma tutaj znaczenie. Warto więc udać się do profesjonalnego i sprawdzonego gabinetu, w którym pracują osoby z wykształceniem w kosmetologii i które ukończyły odpowiednie kursy. Więcej o tej metodzie depilacji poczytacie na stronie: http://easywaxing.pl/.