Jedni wolą opalać się na słońcu, jeszcze inni wybierają solarium. Ci, którzy preferują tańsze rozwiązania, stosują samoopalacze. Jest jednak grupa ludzi, która pragnie, by po po pierwsze metoda opalania była jak najbardziej bezpieczna i po drugie – opalenizna była równomierna. Ci właśnie ludzie wybierają opalanie natryskowe. Na czym polega ta metoda i dlaczego coraz częściej się na nią decydujemy?

Opalanie natryskowe – jak wygląda zabieg?

Opalanie natryskowe jest jedną z bezpieczniejszych metod opalania, ponieważ w przeciwieństwie do opalania na słońcu czy w solarium, nie powoduje chorób skóry i przedwczesnego jej starzenia się. Zaletą natrysków jest nawilżenie i odżywienie skóry, a przy tym dostajemy równomierną opaleniznę, której z pewnością nie gwarantują nam samoopalacze. Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na całe ciało delikatnej mgiełki opalającej. Jest to specjalny preparat, który rozprowadza się za pomocą specjalnego aplikatora. Taki preparat nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych. Kolor skóry po takim zabiegu jest jedynie ciemniejszym odcieniem naturalnego fototypu skóry, więc mamy pewność, że nie wyjdziemy z kabiny pomarańczowi.

Przed zabiegiem powinniśmy zrobić dokładny peeling ciała, który usunie martwy naskórek. Dzięki temu opalenizna utrzyma się na dłużej. Pamiętajmy również, by przed wizytą w salonie nie stosować żadnych kremów, oliwek czy balsamów do ciała. Powinniśmy również ubrać luźną odzież, by nie przylegała ona do skóry z preparatem.

Jak dobrać kolor preparatu?

Kolor, jaki powinniśmy wybrać, zależy w głównej mierze od typu naszej karnacji. Możemy wybierać w płynach mniej lub bardziej brązujących. Przykładowo salon kosmetyczny, który znajdziecie na stronie: http://opalanie-natryskowe.com/ dysponuje trzema odcieniami – 1, 2, 3. Pierwszy z odcieni polecany jest osobom z jasną skórą z piegami, jasnymi oczami oraz jasnymi, rudymi włosami. Dwójeczka skierowana jest do osób z jasnymi, jasnobrązowymi, brązowymi lub siwymi włosami, które mają niebieskie, zielone lub brązowe oczy. Najciemniejszy odcień polecany jest dla osób o ciemnych włosach i brązowych oczach.