Beton to najstarszy znany na świecie materiał budowlany, gdyż jego historia sięga już czasów starożytności. Określany był mianem sztucznego kamienia i został wynaleziony oraz z powodzeniem używany w Asyrii, a następnie w starożytnym Rzymie, gdzie zyskał największą popularność. Przez wieki jego receptura ewoluowała. Aktualnie na rynku można znaleźć dwa podstawowe rodzaje betonu – zwykły i towarowy. Sprawdź, czym się od siebie różnią.

Beton towarowy – właściwości i zastosowanie

Beton towarowy to jeden z surowców budowlanych, który powstaje ze zmieszania kruszywa, cementu, wody, domieszek, a także dodatków uszlachetniających. Swoje właściwości użytkowe uzyskuje poprzez wiązanie wszystkich składników i stwardnienie masy betonowej. Do jego cech charakterystycznych należy bardzo duża trwałość oraz plastyczność. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego betonu, który będzie wykazywał się najlepszymi właściwościami, wpisując w wyszukiwarkę frazę „beton radomsko” możesz być pewien, że w wynikach wyszukiwania znajdziesz tylko najlepsze oferty.

Beton towarowy charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na ściskanie oraz plastycznością. Dlatego też z powodzeniem wykorzystuje się go w budownictwie do wytwarzania elementów konstrukcyjnych domów lub budynków użyteczności publicznej. Dzięki swojej wytrzymałości stanowi doskonały surowiec do wytwarzania fundamentów.

Właściwości i zastosowanie betonu zwykłego

Beton zwykły wytwarzany jest z kruszywa mineralnego skalnego, które jest spojone cementem. Do jego produkcji zazwyczaj wykorzystywany jest cement portlandzki lub hutniczy. Z kolei do najczęściej wykorzystywanych kruszyw stosuje się piaski, grysy, żwiry oraz mieszanki kruszyw mineralnych.  Aby zmodyfikować jego właściwości oraz struktury, stosuje się odmienne mieszanki uplastyczniające, napowietrzające lub takie, które znacznie przyspieszą jego wiązanie. 

Beton zwykły pozwala na wykonanie stabilnych elementów nośnych konstrukcji budowlanych, takich jak belki,  słupy lub stropowe płyty.

Więcej informacji oraz pełną ofertę znajdziecie na stronie: http://wlodar.com.pl/