Kawa na wynos w kubku termicznym to idealny napój, gdy za oknem zimno i ponuro. Dzięki niemu nie tylko się obudzimy i dodamy sobie energii, ale również ogrzejemy organizm. Jeśli rano nie mamy za wiele czasu na przygotowanie małej czarnej i najczęściej decydujemy się na tą z sieciowych kawiarni, czas poznać sposób na przyrządzenie pysznej kawy w domowym zaciszu. Nawet wtedy, kiedy zdarza nam się zaspać i w biegu szykujemy się do wyjścia z domu.

Jak szybko przyrządzić ulubioną kawę?

Pomysłów na przygotowanie aromatycznej małej czarnej jest wiele. Najczęściej jednak parzymy ją w tradycyjny sposób, czyli zalewamy zmielone ziarna wrzątkiem. To czasochłonny proces, na który nie zawsze jest czas. Z kolei kawa rozpuszczalna nie ma takiego smaku i zapachu jak ta z ekspresu. Dlatego warto zmienić swoje przyzwyczajenia i wypróbować nowoczesną metodę przyrządzania małej czarnej. Wystarczy jedynie ekspres ciśnieniowy i kawa w saszetkach.

W ten sposób zrobimy dobre espresso lub americano w kilka chwil. Do uchwytu na zmielone ziarna po prostu wkładamy torebkę z kawą i gotowe. Nie musimy czekać aż fusy opadną, by dolać mleka, lub zadowalać się kawą rozpuszczalną, która nie wszystkim smakuje. Tak przygotowany napój z kofeiną przelewamy do kubka termicznego i pyszna kawa na wynos jak z kawiarni gotowa.

Idealna moc kawy – jak zrobić dobre americano?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jaką moc ma kawa przygotowana w wyżej wspomniany sposób. Najczęściej saszetki są przeznaczone do przyrządzenia małej czarnej w filiżance lub średnim kubku. Jeśli jednak okaże się, że napój będzie za mocny, można dolać do niego wrzątku lub ustawić na ekspresie funkcję, dzięki której mała czarna będzie zrobiona  z użyciem większej ilości wody.

Poza tym kawa pads to nie tylko aromatyczna i pyszna dawka kofeiny przygotowana w szybki sposób. Dzięki kilku wariantom smakowym można cieszyć się espresso z nutą orzechów, czekolady lub karmelu. To sprawia, że parzenie ulubionego rodzaju kawy w ten sposób staje się coraz popularniejsze i pozwala cieszyć się smakiem americano dorównującym temu z najlepszych kawiarni.