Bidony na wodę są przydatne nie tylko podczas pieszych wędrówek, biegania albo jazdy na rowerze. Można z nich korzystać na co dzień w pracy czy w czasie dłuższych podróży samochodem. Jak dobrać bidon? Czy istnieje rozwiązanie uniwersalne? A może warto zainwestować w produkt ze słomką?

Bidony na wodę pozwalają na korzystanie z napojów w każdym momencie i o każdej porze. Jednak czym się kierować, aby wybrać odpowiedni pojemnik. Wśród nich znajduje się pojemność, kształt oraz materiał, z jakiego został wykonany. Najważniejsze jest to, żeby spełniał on oczekiwania użytkownika.

Bidony na wodę https://moleo.pl/pol_m_SPORT_BIDONY-I-TERMOSY-585.html mają różną pojemność. Mniejsze butelki są poręczniejsze, ale nie zawsze spełniają oczekiwania dotyczące ich nawodnienia. Niektórzy potrzebują większego bidona i to nie tylko na wycieczki czy do siłowni.

To co dodatkowo sprawia, że te butelki są atrakcyjne to ich lekkość. Bidony mogą być wykonane z plastiku, stali nierdzewnej, aluminium i tritanu. Najlepszym materiałem jest ten ostatni, który wykazuje znacznie większe właściwości. Za to najczęściej wybierany jest plastik – nie tylko lekki, ale i szczelny.

Równie ważny jest kształt. Bidony na wodę mogą być szerokie lub podłużne. Niektóre są dodatkowo wyposażone w uchwyt albo specjalnie wcięcia do komfortowego trzymania. Biegaczom zaleca się te z rączką lub otworem. Rowerzyści powinni dobrać bidon do kształtu koszyczka. Gładkie i podłużne służą na co dzień w pracy czy na uczelni. Dla osób lubujących się w wycieczkach lub uczęszczających na siłownię odpowiednie są te z wcięciem.

Ale to nie wszystko. Rynek bidonów jest bardzo bogaty w różne urozmaicenia. Wśród nich są karabińczyk (dający możliwość przypięcia butelki do plecaka), wyciskarka do cytrusów, filtr do wody, słomka czy wkład chłodzący. W zależności od tego, do czego ma posłużyć butelka warto dobrać także dodatkowe akcesoria.

Bidony na wodę to przyjazne rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłym biegu. Dzięki temu mają możliwość stałego nawadniania organizmu, bez potrzeby dodatkowego wychodzenia do sklepu.