Osoby aktywne fizycznie, którym zależy na uzyskaniu widocznych efektów w krótkim czasie poszukują odpowiedniego wsparcia. Takim rozwiązaniem są suplementy. Jakie powinni wybierać sportowcy? Które z nich przynoszą lepsze efekty?

Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań. Suplementy zawierają w sobie witaminy, odżywki, a nawet tzw. snacki z kilkom składnikami. Okazuje się, że na rynku istnieją produkty, które można uznać za uniwersalne. Jednak warto pamiętać, że każde ćwiczenie potrzebuje dodatkowo odpowiedniego wsparcia dietą.

Kreatyna

Jednym z najbardziej znanych suplementów jest kreatyna. Pozwala ona nie tylko na zwiększenie energii, ale przede wszystkim intensyfikację treningów. Wspomaga także syntezę białek oraz powiększa objętość komórek w mięśniach. Kreatyna występuje w pożywieniu, jednak są to małe ilości, dlatego suplementacja tego składnika jest potrzebna osobom aktywnym fizycznie.

Witaminy

Inne odzywki dla sportowców https://moleo.pl/pol_m_SPORT_ODZYWKI-913.html to wspomniane już witaminy i minerały. Sportowcy potrzebują znacznie więcej tych składników do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto witaminy i minerały poprawiają ogólny stan zdrowia, zapobiegają skurczom, wspomagają regenerację oraz zwiększają odporność.

Białko

Równie ciekawym suplementem jest białko serwatkowe. To dobry sposób na uzupełnienie diety, gdyż jest to pełnowartościowe źródło wyposażone w kluczowe aminokwasy. Powinno się je stosować po przebudzeniu i po treningu. Suplementacja białka nie jest konieczna, ale wówczas warto uzupełnić o nie codzienną dietę.

Kwasy omega-3

Nie można zapomnieć także o kwasach tłuszczowych omega-3. Ich zadaniem jest m. in. przyspieszenie metabolizmu i stymulowanie procesu termogenezy. Dodatkowo wspomagają one krążenie krwi. Kwasy omega-3 powinny być stosowane m. in. w czasie redukcji tłuszczu.

Odpowiednia suplementacji podczas treningów to bardzo ważny aspekt ćwiczeń. Dzięki uzupełnieniu brakujących składników, nie tylko organizm działa lepiej, ale i daje możliwość wsparcia i osiągnięcia lepszych efektów.