Wybór kamy dla psa ma duże znaczenie. Odpowiedni dobór składników pokarmowych pomoże naszemu pupilowi się rozwijać i wpłynie na jego zdrowie oraz kondycję. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele różnych marek. Niektóre zapewne znamy z TV. Jak wybrać idealną karmę, która dostarczy naszemu psu zdrowe składniki odżywcze?

Problemy zdrowotne psów – przeczytaj: http://hobby.twojachwila.eu/dlaczego-pies-linieje-zobacz-jak-zadbac-o-jego-siersc/

Rodzaj karmy

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów karm – dla psów małych, dużych, aktywnych, leniwych, zdrowych, chorych… Jaka będzie najlepsza dla naszego psa? Przede wszystkim dobierzmy rodzaj karmy do wieku psa. Inne pożywienie przeznaczone jest dla szczeniąt, inne dla dorosłych psów, a jeszcze inne dla seniorów. Kolejne kryterium to wielkość rasy. I znowu psy ras dużych mają inne potrzeby żywieniowe niż rasy średnie i małe. Zwróćmy uwagę również na specjalne potrzeby naszego psa. Być może nasz pies ma nadwagę i musi spożywać karmę typu light, a może ma wrażliwy żołądek i potrzebuje składników hipoalergicznych? Specjalne karmy stworzone zostały także dla psów bardzo aktywnych, o wrażliwej skórze czy tych z problemem kamienia nazębnego. Producenci karm wypuszczają na rynek także pokarm dostosowany do konkretnych ras, np. dla labradorów czy owczarków niemieckich.

Sprawdź karmę bez zbóż:

oraz przeczytaj artykuł o zaletach karmy bezzbożowej:

Skład karmy

Wydawałoby się, że czytanie etykiet i składów karmy to rzecz oczywista, jednak nie każdy zwraca na to uwagę. Tak naprawdę właśnie ze składu możemy dowiedzieć się najwięcej. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chodzi o składniki zwarte w karmie?

Co jest na początku? Składnik, który znajduje się na samym początku długiej listy to produkt, którego znajdziemy w karmie najwięcej. Oczywiście chyba nie musimy przypominać, że w przypadku psów powinno się tam znaleźć mięso?

Ile mięsa w karmie? Zawartość mięsa podawana jest zwykle w procentach. Niech nie zmylą nas nazwy na etykietach typu „karma o smaku kurczaka”, bo tak naprawdę tego kurczaka będzie tam mniej niż 4%. Zwróćmy też uwagę na to czy jest to rzeczywiście mięso czy jedynie mączka mięsna albo mięso wstępnie trawione enzymami. Takich karm lepiej unikać.

Więcej informacji o wyborze odpowiedniej karmy bezzbożowej dowiedziecie się stąd: https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11229-forza10-legend-maintenance-evolution-digestion-karma-bezzbozowa.html.