car-1269375_640

Wypożyczalnie samochodowe stają się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców. Pojawiają się one jako świetna i często tańsza alternatywa od środków komunikacji publicznej czy taksówek. Z usług wypożyczalni korzystają różne grupy ludzi, posiadające różne potrzeby. Jednak zanim udamy się do wypożyczalni warto wiedzieć, jakie są warunki wynajmu samochodu i o czym należy pamiętać.

Wypożyczając samochód…

Powodów, dla których zmuszeni będziemy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów jest wiele. W każdym przypadku jednak należy pamiętać o kilku ważnych elementach. Aby wynająć samochód należy mieć ważny dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy. Wybrany samochód należy odebrać w placówce wypożyczalni lub zostanie on dostarczony na wskazane miejsce, jednak wtedy koszty są nieco wyższe. Kierowca zawsze otrzymuje samochód z pełnym bakiem i w takim samym stanie go zwraca. Jest to sprawiedliwe rozwiązanie, które pozwala uniknąć wszelkich sporów. Jeżeli chodzi o cenę wynajmu, to ta zależy od wielu różnych czynników. Liczy się przede wszystkim okres czasu, na jaki wypożyczamy dane auto. Im dłuższy czas, tym tańsza doba. Ceny za dobę wypożyczenia różnią się między sobą również ze względu na model samochodu. Oczywiście im nowszy i lepiej wyposażony, tym droższy. Wypożyczony samochód posiada wszelkie potrzebne dokumenty, ubezpieczenia oraz pakiet Assistance. Jednak w przypadku spowodowania kolizji lub stłuczki to klient ponosi odpowiedzialność finansową. Dlatego warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje ewentualne szkody. W przypadku nie wykupienia takiego ubezpieczenia należy uiścić depozyt, który również zależny jest od marki i modelu samochodu. Może zdarzyć się tak, że przedłuży się czas, w którym będziemy go potrzebować. Wtedy niezwłocznie należy zawiadomić wcześniej wypożyczalnię i uzyskać jej akceptację na przedłużenie najmu. W większości wypożyczalni np. w  http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-tychy/, należy zrobić to przynajmniej 12 godzin przed planowanym oddaniem pojazdu.

W jakich sytuacjach można skorzystać z wypożyczalni? 

Najpopularniejszą sytuacją jest taka, w której osobisty samochód kierowcy zepsuł się i trafił na kilka dni do mechanika. Tacy kierowcy często wypożyczają więc samochody, aby móc dojeżdżać do pracy. Najlepsze wypożyczalnie samochodowe, np. http://www.yourcar.pl/, posiadają szeroki wybór samochodów – nawet wieloosobowe busy. I właśnie z nich korzystają często dwie lub trzy rodziny, które wybierają się na wspólne wakacje. Wynajem takiego busa może bowiem okazać się tańszy niż bilety na pociąg czy samolot dla tylu osób. Z wypożyczalni często korzystają również rodacy mieszkający na stałe za granicą, którzy przylecieli do Polski w odwiedziny lub na urlop. Wypożyczone samochody są również popularnym środkiem transportu wśród zagranicznych turystów.