Samodzielne mieszanie betonu w betoniarce jest bardzo czasochłonne, na dodatek nie gwarantuje odpowiedniej wytrzymałości materiału. Dlatego zdecydowanie lepiej zamówić beton towarowy u uznanego producenta. Co możemy wykonać przy jego pomocy?

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy powstaje na bazie cementu, wody oraz kruszywa, często grubo- i drobnoziarnistego. Do składu dodaje się także różne domieszki lub substancje uszlachetniające, w zależności od tego, na jakim efekcie końcowym nam zależy. Proces produkcji betonu towarowego jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu wszystkie składniki są dozowane w idealnych proporcjach. Na teren budowy beton towarowy jest przewożony poprzez tzw. betonowozy lub samochody samowyładowcze. Do jego rozprowadzania służy specjalna pompa do betonu. 

Beton towarowy to podstawowy element podczas tworzenia elementów nośnych konstrukcji, takich jak fundamenty, stropy, ściany czy słupy. Z powodzeniem może się też przydać jako wylewka do garażu czy na podjazd – wówczas należy zwrócić szczególną uwagę na klasę betonu, która decyduje o jego wytrzymałości na ściskanie. Z betonu towarowego korzysta się również do powierzchni dróg, placów. Bez problemu przygotujemy z niego podkład posadzkowy albo pustaki czy płyty konstrukcyjne. Nie da się zatem ukryć, że żadna budowa czy remont w domu nie mogą się bez niego obyć. 

Kto sprzedaje beton towarowy?

Ponieważ beton towarowy obowiązują określone normy, a jego produkcja jest ściśle nadzorowana i wymaga konsultacji specjalisty, koniecznie trzeba skorzystać z usług betoniarni. Warto wówczas zwrócić uwagę, czy producent oferuje wyłącznie beton wysokiej jakości. Polecaną firmą w tym zakresie jest chociażby http://wlodar.com.pl/.

Przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że prosimy o potrzebną ilość materiału – w przeciwnym wypadku może być ciężko ze zwrotem. Przede wszystkim jednak trzeba sprawdzić opinie na temat wybranej betoniarni, co pozwoli nam ustalić, czy rzeczywiście możemy jej zaufać. Wytrzymały beton  to podstawa udanego budownictwa.