W Polsce korzystanie z placówek ochrony zdrowia jest bardzo utrudnione poprzez długi czas oczekiwania na wizytę. W efekcie pracownicy często nie mogą dostać się do lekarza, a ich nieobecność w pracy znacznie się wydłuża. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie pakietu medycznego dla firmy. Ponieważ takie ubezpieczenie zapewni pracownikom profesjonalną opiekę lekarską i szeroki dostęp do badań profilaktycznych. A jak wybrać dobry pakiet?

Pakiety medyczne – co powinny obejmować?

Obecnie pracodawcy mogą zaproponować swoim pracownikom prywatne ubezpieczenie zdrowotne na dogodnych warunkach. W tym celu należy wybrać firmę, z którą przedsiębiorca podpisze stosowną umowę, a pracownicy będą mogli dobrowolnie skorzystać z przedstawionej im oferty. Pakiet medyczny dla firm Compensa obejmuje takie udogodnienia jak bezgotówkowy dostęp do wizyt i badań lekarskich na terenie całego kraju czy możliwość włączenia do ubezpieczenia członków rodziny. Ponadto taki pakiet medyczny gwarantuje pracownikom również dostęp do specjalistów w ciągu maksymalnie kilku dni bez konieczności posiadania skierowania. Jest to zatem dobry sposób, aby zapewnić pracownikom świadczenia medyczne na odpowiednim poziomie i zadbać o ich zdrowie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając pakiet medyczny dla firmy?

W przypadku wielu chorób i dolegliwości kluczowy jest szybki czas reakcji. Dlatego to ważne, aby w ramach pakietu medycznego pracownik mógł wygodnie umówić się na wizytę lekarską online, mailowo lub telefonicznie. Wybierając Inter pakiet medyczny, pracodawca może zyskać ubezpieczenie, dzięki któremu pracownicy będą mieli nielimitowany dostęp do wielu świadczeń medycznych. Ciekawą opcją jest również Pomoc Assistance 24h, która obejmuje wizyty domowe, transport medyczny, dowóz leków, a nawet rehabilitację. Co ważne pracownicy sami mogą wybrać zakres interesujących ich usług medycznych, a miesięczny koszt takiego pakietu nie jest wysoki. Na stronie danego ubezpieczyciela można łatwo wyliczyć składkę, a pakiety medyczne dla firm zwykle są zdecydowanie korzystniejsze niż polisy dla klientów indywidualnych.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników to rozwiązanie, które może znacząco wpłynąć na ich wydajność oraz na wyniki całej firmy. Dobry pakiet medyczny sprawi, że każda osoba otrzyma stosowną pomoc i będzie mogła w krótkim czasie wrócić do pracy. Ponadto swobodny dostęp do świadczeń medycznych dla pracowników to doskonały sposób, by zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu będą się mogli w pełni skupić na pracy.