Z roku na rok liczba alergików w Polsce wzrasta. Roztocza, kurz i bakterie uczulają w mniejszym lub w większym stopniu. Jednak ostatecznie, bez względu na nasilenie alergii, jest ona nieprzyjemna i potrafi porządnie uprzykrzyć życie. Szczególnie w czasie snu. Dlatego bardzo ważne jest, by dowiedzieć się, jak sobie radzić z uczuleniem i co można zrobić, by się nie nasilało. Jednym z wielu rozwiązań okazuje się zakup antyalergicznej pościeli i kołdry.

Dlaczego alergia zaburza sen?

Wszystko zależy od tego, na co ostatecznie jesteśmy uczuleni. Najczęściej bowiem okazuje się, że praktycznie co drugi z nas, źle reaguje na roztocza i nie wie nawet o tym, że jest alergikiem. Do najczęstszych objawów uczulenia na nie, należy między innymi kichanie, katar, łzawienie oczu lub problemy z zaśnięciem, spowodowane tym, że w naszym materacu lub w pościeli występują własnie roztocza i tym podobne alergeny. Przez wszechobecne alergeny nasz sen może być przerywany. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że wybudzamy się w środku nocy.

Jak walczyć z alergią i roztoczami?

Chcąc się ich pozbyć, konieczne będzie wyeliminowanie z sypialni przedmiotów i materiałów, które są idealnym domem dla owych alergenów. Warto rozważyć zmianę materaca na antyalergiczny, zakup pościeli, której materiał nie jest przyjazny roztoczom i wyniesienie z sypialni dywanów, czyli największego siedliska tych alergenów. Dlaczego wybranie antyalergicznych tekstyliów jest tak ważne?

Zwykłą pościel trudniej jest wyprać i odkurzyć tak, by w 100% „wypędzić” z niej roztocza. Tak samo w przypadku zwykłego materaca. Nie jesteśmy w stanie wywietrzyć wkładu, czyli miejsca, gdzie tych uczulających tworów znajduje się najwięcej. Są również w powietrzu, więc warto pozbawić sypialnię wszystkiego, co jest z materiałów uczulających. Tylko w ten sposób możemy skutecznie walczyć z alergią.

Kołdra i materac dla alergika

Jeśli zdecydujemy się na całkowitą rewolucje w swojej sypialni, warto wiedzieć, że najlepiej sprawdzi się kołdra antyalergiczna i materac. Te dwa elementy są zazwyczaj największym skupiskiem roztoczy i alergenów ze względu na to, że są grube i nie wszystkie można wyprać. Wietrzenie również na niewiele się zda, więc siłą rzeczy dobrze jest po prostu regularnie wymieniać to pod czym i na czym śpimy.

Sen jest jedną z najważniejszych części naszego życia, dlatego nie warto go zaniedbywać i tym samym obniżać sobie również komfortu snu. Będzie to skutkowało nie tylko krótkotrwałym zmęczeniem i podkrążonymi oczami, ale z czasem, spadnie również nasza odporność i możemy być bardziej podatni na choroby lub nawet problemy emocjonalne.

Wszystko, czego potrzebujesz, by spać zdrowo i wygodnie znajdziesz w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/.