fruit-314260_640Wśród lekarzy specjalistów pracujących w naszej przychodni jest specjalista dietetyk. Do lekarza tej specjalności mogą zapisać się osoby mające problemy z nadwagą, chore na otyłość lub też osoby zdrowe, które potrzebują porad dotyczących racjonalnego odżywiania.

W obecnych czasach ludzie mają problem z ustaleniem jadłospisu dla siebie i swojej rodziny. Ogromne ilości różnego rodzaju produktów spożywczych, dostępne w sklepach, zwłaszcza w supermarketach, powodują ciekawość i problemy z wyborem tego, co jest wartościowe i bogate w składniki odżywcze. Ludzie nie do końca zdają sobie sprawę, że niektórych produktów lepiej nie kupować i nie jeść, gdyż przynoszą więcej szkód niż pożytku dla zdrowia. Nasz dietetyk w Częstochowie pomoże ustalić zdrowy jadłospis i udzieli porad dotyczących nawyków żywieniowych. Specjalista może wskazać również, gdzie szukać rzetelnych informacji dotyczących racjonalnego odżywiania i gdzie można znaleźć dobre przepisy na wartościowe dania.

Z wizyty dietetyka w Częstochowie mogą skorzystać także osoby, które z wyboru lub z konieczności wykluczyły ze swojego jadłospisu niektóre produkty. Jeżeli są to osoby, które mają za sobą jakieś zabiegi chirurgiczne lub przeszły jakieś ciężkie choroby, dietetyk podpowie, jak należy się odżywiać, żeby zachować lekkostrawną i zbilansowaną dietę. Po porady dietetyczne mogą zgłosić się także osoby uczulone na jakieś kategorie produktów, czyli alergicy pokarmowi oraz nietolerujące pewnych składników odżywczych, np. glutenu, czyli chorzy na celiakię.

Dietetyk w Częstochowie pomoże także w ułożeniu jadłospisu osobom, które zdecydowały się nie jeść mięsa, czyli wegetarianom lub tym, którzy zrezygnowali ze wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli weganom.