Czy zdajemy sobie sprawę z tego czym oddychamy? Stwierdzenie jesteś tym czym oddychasz jest jak najbardziej prawdziwe, przecież powietrze jest nam niezbędne do życia. Czy znajdują się w nim jedynie składniki niezbędne do funkcjonowania, czy też takie w wyniku których nasz organizm zostaje zanieczyszczony?

Jak radzić sobie z zanieczyszczeniami i w jaki sposób oddziałują na nasz organizm?

Czym oddychamy, czyli przegląd zanieczyszczeń

Polska jest krajem, w którym problem z zanieczyszczeniami powietrza jest realny, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdzie występowanie smogu jest naprawdę duże. W powietrzu znajduje się nie tylko tlen, ale także szereg zanieczyszczeń takich jak:

  • wspomniane już pochodne smogu
  • alergeny
  • kurz, roztocza
  • zarodniki pleśni i grzybów
  • wirusy i bakterie

W zależności od tego gdzie mieszkamy stężenie i ilość zanieczyszczeń będzie się zmniejszać, największa będzie oczywiście w dużych miastach, gdzie ilość samochodów a także rozwój przemysłu jest na największym poziomie.

Zanieczyszczenia przenikają w głąb organizmu, jeśli długotrwale je wdychamy nie pozostają obojętne, przyczyniając się do obniżania odporności a także samopoczucia i koncentracji, badania wskazują także, że mogą nawet obniżać długość życia. Nie można zatem bagatelizować problemu zanieczyszczeń, to tak samo ważne jak odpowiednia dieta, czy aktywność fizyczna.

Oczyszczacz powietrza marki Fellowes- odetchnij pełną piersią

Nowoczesnym o naukowo udowodnionej skuteczności rozwiązaniem problemu z zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu, są oczyszczacze powietrza marki Fellowes. O ich skuteczności decyduje przede wszystkim wykorzystanie filtrów i metod filtracji, dzięki którym z powietrza zostaną wyeliminowane składniki stanowiące zagrożenia dla zdrowia. Oczyszczacze powietrza marki Fellowes to zdecydowanie jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń z segmentu sterylizacji powietrza dostępnych na polskim rynku. Jako jedyne wykazują badania na skuteczność w eliminacji koronawirusa, w dobie ostatnich niezwykle trudnych czasów i walki z pandemią, taki oczyszczacz do powietrza jest urządzeniem, które sprawdzi się w niemal każdych warunkach i w każdym pomieszczeniu, oczywiście uprzednio dopasowanym pod kątem powierzchni oczyszczania i wydajności, a ta w przypadku modeli od Fellowes jest imponująco duża.

Oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM 3- zaskakująco zaawansowane urządzenie do domu, firmy, szkoły czy przychodni

Model oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM 3, dzięki dużej wydajności (374 m 3/h), a także powierzchni oczyszczania (65m2), nadaje się zarówno do użytku domowego, jak również innych bardziej wymagających przestrzeni. Do filtracji wykorzystuje 4 zaawansowane metody:

  • Filtr wstępny – eliminuje duże zanieczyszczenia, np. kurz, sierść i włosy. Żywotność, tego typu filtra wynosi ok. 6 miesięcy.
  • Filtr węglowy – przechwytuje tzw. lotne związki organiczne w tym, dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 6 miesięcy.
  • Filtr True HEPA – z dużą skutecznością eliminuje cząstki stałe, w tym smog (pyły PM2.5), alergeny i drobnoustroje. Filtr dodatkowo uzupełniono o zaawansowaną powłokę AmerSafe™ o właściwościach antybakteryjnych. Żywotność 12 miesięcy.
  • Jonizator PlasmaTrue™ – generator wytwarza jony, które zachowują patogeny na poziomie molekularnym, dzięki czemu z łatwością usuwa z powietrza wirusy i bakterie.

Oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM 3, można zamontować na ścianie, to ciekawe i rzadko spotykane rozwiązanie. Urządzenie marki Fellowes można kupić w profesjonalnych sklepach z urządzeniami do sterylizacji powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl