582c1132b84a1

Mawia się, że z rodziną wychodzi się tylko dobrze na zdjęciach. Często też tak właśnie jest w istocie. Na zewnątrz między kobietą a mężczyzną wszystko układa się idealnie, a w domu kwitnie dramat.

Związek już dawno przestał być związkiem, a para staje się sobie nawzajem coraz bardziej wroga i odsuwa się od siebie. Drobne nieporozumienia przeradzają się w trwające wiele dni awantury i następujące po nich ciche dni, a kontaktu między niegdyś zakochanymi jest coraz mniej.

Czy da się ratować taki związek?

To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy obie strony tego chcą i czy są gotowe włożyć w to swój czas i poświęcenie. Czasami jednak nie ma już czego ratować. Zostaje przekroczona jakaś niewidzialna linia, za którą jest już tylko wzajemne staczanie się po równi pochyłej i ustawiczne pogarszanie sytuacji. Czy wtedy warto się na siłę męczyć Absolutnie nie. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że wszystko, co było piękne już minęło, a teraz z kolei przyda nam się pomoc prawna przy rozwodzie.

Tak, przy rozwodzie. Rozwód jest bowiem w takiej sytuacji jedynym wyjściem. Lepiej jest rozstać się zawczasu, niż męczyć się i pogarszać sytuację coraz bardziej. Sprawy rozwodowe nie są jednak proste i to bez względu na to, czy jesteśmy pozywającym, czy pozwanym. Prawo rodzinne to skomplikowana sprawa i związane z nim sytuacje mogą być interpretowane na wiele różnych sposobów. O ile więc w naszym związku nie występowała sytuacja, że to jeden z małżonków jest całkowicie winny rozpadu wspólnego pożycia i nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości, sąd może patrzeć na sprawę pod wieloma kątami. Dlatego też tak ważne jest, by wynająć do reprezentowania nas dobrego adwokata. Najlepiej byłoby, by pochodził on i działał w naszym miejscu zamieszkania. Przykładowo, jeżeli jesteśmy z Krakowa, najbardziej odpowiedni będzie adwokat w Krakowie. Po pierwsze, posiada on ważne znajomości na tym terenie, co może przyczynić się do sukcesu w sprawie, po drugie, kontakt z nim będzie bardzo ułatwiony. Potrzebujesz porady prawnej? Odwiedź stronę kancelarii adwokackiej – Adwokat Kraków