Twoja sypialnia jest już urządzona? Teraz nadszedł czas na zakup pościeli, dzięki której sen będzie wygodny i zdrowy. Pamiętaj, że zawsze mniej znaczy lepiej – jedna, porządna kołdra, którą można prać w pralce i będzie idealna na każdą porę roku, to najlepszy wybór. Tylko, jak ją znaleźć? Czy takie przykrycie w ogóle istnieje? Poznaj niezawodną kołdrę na cztery pory roku. Z nią nie straszne Ci ani upalne, ani mroźne noce.

Kołdra na 4 pory roku – właściwości

Kołdra rekomendowana na cztery pory roku, jest przede wszystkim lekka i świetnie dopasowuje się do ciała. Zapewnia nam optymalną temperaturę, dostosowaną do tej panującej w pokoju. To sprawia, że latem nie jest nam pod nią za gorąco, a zimą nie marzniemy. Z kolei dzięki specjalnym włóknom, które stanowią wypełnienie okrycia, nasza skóra nie poci się. Materiał kołdry cechuje się właściwościami „oddychającymi” a większość modeli możemy wyprać w pralce. Pamiętajmy jednak, by zawsze sprawdzać zalecenia producenta z metki swojej kołdry. Dzięki temu, w naszym przykryciu nie pojawią się bakterie ani roztocza i posłuży nam ono na długi czas.

Wybierz idealne – poszewka i rozmiar kołdry

Kołdra 4 pory roku – każdy ją polubi. Przede wszystkim ze względu na lekkość, ale również świetne właściwości termoregulacji. Teraz czas na wybranie odpowiedniego rozmiaru przykrycia. Zawsze lepiej kupić odrobinę większe, by móc swobodnie się w nią zawinąć. Szczególnie, gdy śpimy z drugą połówką, która ma w zwyczaju zabieranie nam kołdry w nocy. Wtedy idealnie sprawdzi się okrycie w rozmiarze, np. 200×200. Do tego konieczna jest naturalna poszewka. Bawełniana lub lniana na lato, a flanelowa i wełniana na zimę. Kupując poszwę z syntetycznych tkanin, nasze ciało nie będzie oddychało, a kołdra nie będzie miała możliwości odprowadzenia wilgoci. W efekcie, może stracić swoje właściwości termoregulacji.

Zdrowa sypialnia – zadbaj o jakość tekstyliów

W przyjaznej zdrowiu sypialni, duże znaczenie ma jakość i rodzaj wszystkich materiałów, które się w niej znajdują. Zadbaj więc o to, by zasłony, firanki, koce, narzuty czy dywaniki, były stworzone z jak najnaturalniejszych materiałów. Koniecznie kup również wygodny materac, np. ten z wkładem lateksowym: https://expertsnu.pl/.