macicaW ramach usług ginekologicznych oferujemy paniom profilaktykę w zakresie ginekologii onkologicznej. Chodzi przede wszystkim o zapobieganie rakowi szyjki macicy i wczesne wykrywanie tej choroby. Rak szyjki macicy jest bowiem groźną chorobą – jest to nowotwór złośliwy, który wciąż powoduje wysoką umieralność u Polek przed 45. rokiem życia.

Kobiety powinny poddawać się badaniu cytologicznemu przynajmniej raz na trzy lata. Jeśli wynik takiego badania jest nieprawidłowy, pacjentka powinna zgłosić się po odbiór badania oraz decyzji o dalszym postępowaniu. Kobieta powinna wówczas zostać objęta leczeniem lub powinna przeprowadzić kolejne, bardziej wnikliwe badania.

ginekologia onkologiczna Częstochowa

Wczesne wykrycie raka szyjki macicy umożliwia wyleczenie chorej pacjentki. Dlatego też w mediach i w poradniach dużo się mówi i pisze na temat profilaktyki oraz wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

Ginekologia onkologiczna w Częstochowie jest istotną specjalnością lekarską. Nowotwory są ogromnym problemem współczesnej cywilizacji, gdyż zbierają śmiertelne żniwo wśród ludzi w różnym wieku i o różnym statusie społecznym.

Kobiety powinny znaleźć czas, by zadbać o siebie i swoje zdrowie i badać sie regularnie, a w razie jakichś problemów ginekologicznych podjąć odpowiednią terapię. Nasza przychodnia w Częstochowie umożliwia to paniom, gdyż ma w zakresie swoich usług ginekologię onkologiczną. Panie mogą podjąć u nas leczenie – zapewniamy im fachową pomoc i wsparcie.