serceNasza przychodnia w Częstochowie zajmuje się leczeniem różnych chorób z różnych dziedzin medycznych. Wśród dostępnych lekarzy specjalistów jest lekarz kardiolog.

Jeśli szukasz dobrego kardiologa z Częstochowy lub okolic dla siebie albo dla kogoś ze swojej rodziny, zapisz się na wizytę do naszego kardiologa w Częstochowie.

kardiolog Częstochowa

Kardiologia to szczególnie ważna dziedzina, gdyż zajmuje się jednym z najważniejszych organów wewnętrznych człowieka, a mianowicie sercem. Problemy sercowe najczęściej dotykają osób starszych, jednak wraz z rozwojem cywilizacji, okazuje się, że na choroby serca zapadają coraz młodsi ludzie. Tempo życia, stres, problemy w pracy i w domu powodują, że już ludzie około trzydziestki dostają zawału serca. Po takim niebezpiecznym dla życia zdarzeniu ci ludzie muszą być pod stałą opieką kardiologa.

Nasz kardiolog w Częstochowie zajmuje się zarówno chorobami serca nabytymi, jak i wrodzonymi. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem na temat przebytych i przewlekłych chorób oraz pyta o leki, jakie pacjent brał do tej pory. Nasz kardiolog jest zainteresowany nie tylko lekarstwami zażywanymi przez pacjenta, lecz także jego trybem życia, dietą i sytuacją ekonomiczną. Wiele czynników ma bowiem wpływ na dobre funkcjonowanie serca i układu krążenia. Kardiolog leczy także choroby sercowo-naczyniowe, m.in. nadciśnienie tętnicze.

W kręgu zainteresowań kardiologa jest także to, czy pacjent z powodu chorób związanych z sercem i układem krążenia przebywał w szpitalu. Przed pierwszymi konsultacjami z naszym kardiologiem warto przygotować sobie swoje wypisy ze szpitala.