Telefon komórkowy to najczęściej najbardziej wartościowy przedmiot, jaki przy sobie nosimy. Korzystamy przy jego pomocy z internetu, robimy zdjęcia i filmy. Tym bardziej powinniśmy zadbać o jego ochronę. Wybierając etui na telefon, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość telefonu i styl życia, jaki prowadzimy. Futerał lub kabura będzie dobra dla pracownika fizycznego lub kierowcy. Kobietom spodoba się kolorowy, miękki pokrowiec. Najbardziej uniwersalny bumper pozwoli nam korzystać z telefonu, bez konieczności wysuwania go czy otwierania klapki.

Wiele osób płacze, kiedy rozbije im się delikatna szybka iPhone’a. Dopiero wówczas zdają sobie sprawę z tego, że o telefon trzeba dbać. Jakie etui najlepiej nam do tego posłuży?

Podstawą jest rozmiar

Przed zakupem etui należy sprawdzić, czy w ogóle będzie pasowało na nasz telefon. Wiele etui jest produkowanych pod konkretne modele, jak np. etui iPhone X/10. Sklepy zwykle oznaczają, do jakiego modelu dane etui pasuje, a w razie wątpliwości można zapytać o to sprzedawcy. Klasyczne nakładki dokładnie obejmują telefon. Produkowane są w wielu kolorach i z różnych materiałów. Najtańszym z nich jest silikon. Do etui często dołączone jest szkło ochronne na ekran.

Tryb życia określa styl

Wybór etui zależy od trybu życia, jaki prowadzimy. Kierowca bądź pracownik fizyczny zdecyduje się na solidny, skórzany futerał lub kaburę, którą będzie mógł przymocować do paska. Dla osób lubiących sporty ekstremalne stworzono specjalne pancerne etui, wykorzystywane także przez wojskowych. Są one produkowane z bardzo wytrzymałych materiałów i testowane pod wieloma kątami.

Wielką popularnością, zwłaszcza wśród kobiet, cieszą się pokrowce. Są miękkie, lekkie, doskonale chronią przed zadrapaniami. Często są ozdobione jakimś wzorkiem lub rysunkiem. Materiały stosowane do ich produkcji to często przyjemne w dotyku tkaniny i filc.

Tzw. bumper z poliwęglanów lub z aluminium jest lekki i obejmuje telefon ze wszystkich czterech stron. Mamy wówczas łatwy dostęp do ekranu, dlatego to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy często korzystają z telefonu. Etui typu bumper jest eleganckie, dobre zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Olbrzymi wybór fasonów sprawia, że możemy nadać naszemu telefonowi indywidualny charakter, doskonale współgrający ze stylistyką wybranego przez nas modelu.