Środek lata to okres największych upałów, które każdemu z nas dają się we znaki. Wyobraź sobie podczas 40-stopniowego żaru mieć na całym ciele sierść lub wręcz długie, gęste włosy. Koszmar? Jeśli zależy Ci na komforcie Twojego pupila, koniecznie zwróć na niego szczególną uwagę podczas upałów. Jak to zrobić?

Twój pies nie należy do aktywnych psów? Przeczytaj jak zadbać o psa leniucha: https://twojachwila.eu/co-powinny-jesc-leniwe-psiaki/

Elektrolity to podstawa

Zarówno Twój organizm, jak i ten psi, na bieżąco pozbywa się wody. Podczas upałów ten proces zostaje przyspieszony, przez co w szybkim tempie można pozbyć się istotnych dla zdrowia składników mineralnych. Elektrolity to broń nr 1 w walce z upałami. Zapytaj weterynarza, jak możesz ich dostarczyć swojemu pupilowi. Wystarczy miska wody, czy należy stosować suplementy?

Co do samej wody, pamiętaj, by nie nalewać jej zbyt zimnej. Pies podczas picia może się rozchorować. Woda powinna mieć temperaturę pokojową – jak zwykle sprawdza się tzw. optimum.

Sprawdź karmę bez zbóż:

i zajrzyj do poradnika o karmach bezzbożowych:

Ochrona przed słońcem

Twój pupil przebywa głównie na dworze przed domem? Zadbaj o to, żeby miał gdzie się schować przed świecącym słońcem. Wyjmij ocieplenia z budy albo zrób psiakowi specjalne legowisko przy garażu, czy pod wiatą. Tam także połóż miskę z wodą i jedzenie. Pamiętaj, że tak trudne chwile najlepiej spędza się w towarzystwie bliskich, dlatego nie pozwól by Twój przyjaciel czuł się samotnie. Zaglądaj do niego, baw się. Oczywiście Ciebie także męczą upały, ale skoro wolisz zostać w chłodnym mieszkaniu, może warto zrobić wyjątek i zaprosić tam także swojego psa?

Twój pies ma krótką, czy długą sierść? Może warto go ostrzyc lub wyczesać? Wiesz, że pozbawiając go sporej ilości sierści realnie poprawisz komfort jego życia? Co prawda zwierzaki zrzucają sierść na lato, jednak nie są w stanie pozbyć się jej w takich ilościach, by skutecznie zwalczyć problem nadmiaru gorąca. Jeśli nie chcesz zawozić psa do specjalnego salonu, włącz Youtube i dowiedz się, jak właściwie ostrzyc pupila. Pamiętaj, by zachować przy tej czynności maximum ostrożności.

A jeśli pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pielęgnacji zwierząt, koniecznie przeczytaj: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/karma-dla-leniuchow-forma-lato/ .