Czasami nasze mieszkanie potrzebuje szybkiego odświeżenia – dzięki temu na nowo może odzyskać swój blask i stać się miejscem, w którym aż chce się przebywać. Nie każdego interesują jednak generalne remonty, które są nie tylko czasochłonne, ale także i kosztowne. W takim przypadku można wybrać inną opcję – wystarczy kilka zmian, które wcale uszczuplą zbytnio naszego portfela, ale sprawią, że na nowo z chęcią zaprosimy gości w nasze cztery progi!

Remont mieszkania – od czego zacząć?

Zanim zaczniemy remont, warto zadecydować, których przedmiotów należy się pozbyć. Niektóre elementy wystroju wnętrza już dawno wyszły z mody, a my trzymamy je tylko ze względu na sentyment. Może to dobra okazja, by oddać je w inne ręce? Albo sprzedać? Możliwości jest naprawdę wiele, ale jedno jest pewne – to odpowiedni moment, by zacząć domowe porządki.

Poszukanie inspiracji to także świetny pomysł – remont mieszkania to dobra okazja, wy 

Malowanie ścian – wybierz modny kolor

Szybka metamorfoza wnętrza? Zmiana koloru ścian! To najprostszy sposób na odświeżenie pomieszczenia i okazja do tego, by urządzić je w nowym stylu. Ciemny kolor możemy zamienić na jasny, bądź odwrotnie. Farby do ścian występują aktualnie w tak wielu różnych, ciekawych barwach, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto sprawdzić, jaki odcień jest aktualnie najczęściej wybierany przez dekoratorów wnętrz i pójść za radą specjalistów!

Nowa podłoga – jaką wybrać? 

Jeżeli chcemy odremontować mieszkanie tanim kosztem, to wcale nie musimy rezygnować z materiałów dobrej jakości. Najlepszym tego przykładem są panele winylowe – znacznie tańsze od drewnianej podłogi, chociaż doskonale potrafią ją imitować. To także dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy zmniejszyć koszty przeznaczone na pracę fachowców – panele winylowe są bardzo proste w układaniu, dlatego można zrobić to samemu. Dzięki temu, możemy opłacić ekipę, która pomoże nam w innych pracach remontowych. 

Więcej informacji o panelach winylowych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.