Przy rozpoczęciu nauki języka angielskiego mamy naprawdę duże oczekiwania. Z czasem mogą się okazać złudne z powodu nieodpowiedniego dobrania metody. Które z nich są warte polecenia? Pora się o tym przekonać.

Metoda „Całkowite zanurzenie”

Jest to sposób nauki języka angielskiego dość radykalną z tego względu, że kursanci są wrzucani na tzw. „głęboką wodę”. Zajęcia trwają cały dzień i pozwalają zmierzyć się z językiem w codziennych sytuacjach. Każda czynność odbywa się w języku angielskim. Na początku sprawia trudność, ale z czasem bariera językowa zostanie przełamana. Jest to dobry sposób dla osób, którzy wybierają się za granicę za kilka miesięcy a nie mają czasu już na kurs przyśpieszony. Minusem tej metody jest to, że nie każdy może sobie pozwolić na cały dzień nauki. Najlepszy efekt nauki języka to właśnie tzw. „całkowite zanurzenie” się w kulturze kraju do którego chcemy wyjechać, ale nie każdy jest w stanie postawić sobie takie wyzwanie.

Popularna metoda Callana

Nauka języka polega dokładnie w taki sposób jak dziecko nauczyło się języka ojczystego. Systematyczne powtórki są tutaj na porządku dziennym. Prócz tego kursanci odpowiadają na pytania zadawane przez lektora w bardzo szybkim tempie. Nie ma tutaj miejsca na zastanowienie się nad odpowiedzią. Co za tym idzie refleks zostaje wyćwiczony do takiego stopnia, że językiem angielskim będzie się posługiwał tak sprawnie jak językiem ojczystym. Jedną z dobrych szkół jaką posiada angielski Częstochowa można znaleźć pod adresem http://tarkowski.edu.pl/. Sam proces nauki przebiega w małych grupach. Prace domowe nie są zadawane, ale kursant powinien przećwiczyć przed następnymi zajęciami kwestie, które nauczył się na lekcji.

Język angielski metodą Wilka

Polega ona na nauce języka angielskiego bez „wkuwania” zwrotów na pamięć. Zajęcia zwykle trwają 90 minut w grupach maksymalnie czteroosobowych. Przez mówienie kursanci zapamiętują dany materiał. Dodatkowym atutem jest to, że błędy może poprawiać nie tylko lektor, ale także inne osoby z grupy. Nauka na błędach jest jedną z najbardziej skutecznych metod nauki języka. Zwiększa to świadomość językową słuchaczy do tego stopnia, że w przyszłości popełniają ich mniej.