Stare metody depilacji, takie jak pasta cukrowa czy wosk, powoli odchodzą do lamusa. Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne sposoby depilacji, za pomocą lasera i urządzeń IPL. Która z metod jest skuteczniejsza i przede wszystkim mniej bolesna oraz bardziej bezpieczna? Na czym one polegają i jaka jest między nimi różnica?

Różnica między laserem a IPL

Przede wszystkim oba urządzenia stosowane są przy trwałej redukcji owłosienia. Różnicę między tymi metodami depilacji widzimy już w sposobie działania poszczególnych urządzeń. Lasery przede wszystkim emitują wiązkę o jednej długości fali. Światło, które generowane jest w urządzeniach IPL działa w różnych zakresach długości fal oraz w różnych kierunkach. To sprawia, że za jego pomocą docieramy do różnych głębokości skóry, a więc usuwane są wszystkie włoski, bez względu na to, jak głęboko w skórze się znajdują.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Wciąż trwają spory na temat tego, czy skuteczniejsza jest depilacja laserem czy fotodepilacja IPL. Jedni twierdzą, że laser jest o wiele lepszy, ponieważ już na jednej wizycie możemy pozbyć się owłosienia na zawsze, a dzięki jednej wiązce światła mamy pewność, że emitowane fale nie pokryją się z zakresem absorpcji światła przez hemoglobinę. Oczywiście niekoniecznie pokrywa się to z prawdą, ponieważ większość osób twierdzi, że dopiero po kilku zabiegach efekty były zadowalające. Zdecydowaną wadą laserów jest to, że działają jedynie na bardzo jasnej skórze i ciemnych włosach. Dodatkowo mogą powodować podrażnienia i zaczerwienienia.

Fotodepilacja IPL może być stosowana u osób o różnej karnacji i różnym kolorze włosów. Zabieg jest bezpieczny zarówno dla skóry wrażliwej i naczynkowej. Zaletą IPL jest także krótki czas naświetlania, ponieważ naświetlane są stopniowo kolejne fragmenty skóry. Oczywiście, aby fotodepilacja była skuteczna, wymagane będzie kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o fotodepilacji IPL, informacje znajdziecie na stronie: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl.

Jeśli chodzi o obie metody, każda ma jakieś wady i zalety. Warto dobrać odpowiednią do swojej karnacji i typu skóry.