Strój na Halloween już wybrany? To świetnie! Jednak zanim zaczniesz odliczać dni i minuty do 31 października, upewnij się, że wyposażyłeś się również w dodatki, które sprawią, że twój kostium będzie jeszcze bardziej straszny lub śmieszny. Nie zapomnij również o przyozdobieniu swojego mieszkania w przerażające gadżety, aby halloweenowa impreza, którą zorganizujesz, była niezapomniana. Sprawdź w jakie dodatki na Halloween warto się zaopatrzyć.

Strasznie udany kostium

Wiesz już co ubierzesz, żeby przypominać przerażającego klauna, albo groźne zombie? Uzupełnij swój look o dekoracje na Halloween, które dodadzą im dodatkowego sznytu. Farby oraz gąbki do twarzy pozwolą ci stać się wampirem lub kościotrupem z krwi i kości. Dzięki nim namalujesz na twarzy czaszkę, zamienisz się na chwilę w zombie albo w krwiopijcę prosto z Transylwanii.

Wiedźma bez miotły oraz spiczastego kapelusza nie byłaby tak czarująca, a groźny ogr nie wzbudzałby trwogi bez maczugi. Dlatego kompletując strój, nie zapomnij o dodatkach jak różdżki inspirowane Harrym Potterem, czy zachlapane krwią plastikowe kosy i tasaki dla fanów horroru.

Nie tylko karnawał kojarzy się z maskami. Jako akcesoria Halloween sprawdzają się równie dobrze. Możesz się za nimi ukryć, pozostając anonimowym. Świecąca w ciemności maska sprawi, że będziesz przyciągać uwagę nie tylko w świetle słońca, ale również księżyca.

Żaden kostium wampira, ani postaci z horroru nie może obyć się bez krwi. Oczywiście nie tej prawdziwej. Sztuczna krew sprawi, że twój kostium będzie jeszcze bardziej przerażający. Jeśli zamierzasz również wysysać krew, nie zapomnij zaopatrzyć się w szczękę, zęby wampira. Brakuje wam pomysłu na wspólny kostium dla pary? Możecie przebrać się za wampira i jego ofiarę. Dla ugryzionego, sztuczna rana będzie niezbędna.

Przerażająco dobra impreza halloweenowa

Jesteś w tym roku odpowiedzialny za zorganizowanie halloweenowej imprezy? Spraw, żeby mówiło się o niej jeszcze długo po jej zakończeniu. W przypadku zabaw, gdzie przebrania są niezwykle ważne, szczególną uwagę powinno się zwracać również na dodatki. Jeśli zamierzasz zmienić swoje mieszkanie w średniowieczny, nawiedzony zamek, niezbędne będą pajęczyny. Bez obaw, nie musisz angażować w to prawdziwych pajęczaków. Mając rozwieszone pod sufitem wielokolorowe pajęczyny ze sztucznymi pająkami, możesz przyjmować znajome czarownice na zlot.  Jeśli zależy ci na tym, aby jeszcze bardziej przerazić swoich gości, ukryj za firanką figurę ducha, a za drzwiami poskrzypujący szkielet. Zastawę stołową możesz za to uzupełnić o kubki oraz talerzyki przypominające zastawę okrutnego hrabiego z posiadłości na szczycie góry. Nie zapomnij również postawić przed drzwiami dyni – obowiązkowej dekoracji podczas Halloween.

Halloween pomimo kojarzenia go z duchami, wampirami czy strzygami, czyli stworzeniami, które za najsympatyczniejsze nie uchodzą, powinien być przede wszystkim czasem dobrej zabawy. Niezależnie od tego jaki kostium i akcesoria Halloween wybierzesz, nie zapominaj o tym, żeby mieć z tego jak najwięcej radości.