Słyszymy go w muzycznych teledyskach, znajduje się również w instrukcjach różnych urządzeń, a także w wielu popularnych filmach. Bez nauki języka angielskiego obecnie ani rusz. Aby skutecznie przyswoić ten język, warto wybrać się do szkoły językowej, w której możemy dopasować kurs do swoich potrzeb. Dlaczego warto uczyć się angielskiego w szkole?

Możliwość dopasowania kursu do swoich potrzeb

Ludzie uczą się angielskiego w różnych celach. Niektórzy planują wycieczkę czy wyjazd za granicę na stałe. Inni potrzebują angielskiego w rozmowach biznesowych z zagranicznymi klientami. Szkoły językowe oferują różne kursy, które możemy dopasować do naszych indywidualnych preferencji, a także do poziomu zaawansowania. Są więc specjalne kursy dla dzieci w różnych grupach wiekowych, w których nauka języka połączona jest z zabawą, a także kursy dla dorosłych czy dla ludzi biznesu, gdzie opanowuje się przede wszystkim słownictwo związane z branżą, w której pracujemy. Jeśli chcemy, możemy wybrać indywidualne zajęcia, gdzie zarówno poziom, jak i konkretny zakres tematyczny będzie dostosowany do naszych wymagań.

Konwersacja przede wszystkim

Szkoły językowe coraz częściej korzystają z nowoczesnych metod nauczania, które pomagają nam skutecznie i szybko opanować język na poziomie komunikatywnym. Jedną z takich metod jest ta, stworzona przez Robina Callana. Zakłada ona naukę słownictwa przede wszystkim przez konwersację. To właśnie mówienie odgrywa tutaj najważniejszą rolę i przeważa nad nauką pisania i gramatyki. Metoda ta polega m. in. na wzajemnym zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi przez kursantów z wykorzystaniem poznanego na zajęciach słownictwa. Ten sposób pozwoli nam nauczyć się języka wraz z odpowiednią składnią w jego odmianie mówionej. Jak wiadomo, nauka w domu nie daje nam takich możliwości. Rzadko kiedy mamy okazję poćwiczyć rozmowy z innymi w języku angielskim. Jeśli nie wierzymy w to, że nauka języka może być skuteczniejsza, kiedy zaczniemy od mówienia, a nie pisania, przypomnijmy sobie, jak zaczynaliśmy uczyć się języka ojczystego. Jeśli chcecie wybrać się na kurs języka angielskiego w Częstochowie, zajrzyjcie na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.