Panele winylowe to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o materiał, jaki umieścimy na naszej podłodze. Złośliwi mogą powiedzieć, że panele wykonane z winylowego materiału, przypominają popularne w latach 90 linoleum. Nic bardziej mylnego! Te systemy podłogowe przeszły bardzo długą drogę od tamtego czasu, bliżej jest im więc do prawdziwych produktów klasy premium. Panele winylowe nie tylko wyglądają w obecnych czasach jak drewno, ale również są bardzo podobne względem funkcjonalności. W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się to rozwiązanie?

Panele winylowe – co to jest?

Panele winylowe są wykonane z wielu warstw winylu, przy czym ostatnia jest warstwą typowo dekoracyjną, która ma za zadanie imitować swoim wyglądem drewno, lub inne materiały podłogowe. Najczęściej ten rodzaj paneli ma od 3 do 7 milimetrów grubości i jest bardzo prosty w montażu. Jego poszczególne elementy są zbliżone kształtem i rozmiarem do desek podłogowych, dzięki czemu nie tylko idealnie je imitują, ale także dają nam pewną dowolność, jeśli chodzi o ich układanie. Możemy zdecydować się na ich rozmieszczenie w sposób tradycyjny, gdzie panele będą leżeć w stosunku do siebie równolegle, można także postawić na inne wzory, typu chociażby jodełka. Wprowadzi to nieco dekoracyjnego wydźwięku do naszego pomieszczenia. A skoro już o pomieszczeniach mowa…

Gdzie panele winylowe sprawdzą się najlepiej?

Panele winylowe mogą być stosowane zarówno w domu, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Dzięki ich pięknemu wyglądowi, nasz klient nawet nie domyśli się, że to po czym właśnie stąpa to nie drewno, tylko imitujący go materiał. Jednakże, warto pamiętać o kwestii jakości naszych paneli winylowych – te z marketu często będą dalekie od spełnienia naszych oczekiwań. Najlepiej jest postawić na produkty wykonywane przez doświadczonych producentów, takich jak podłogi Częstochowa, których ofertę można znaleźć pod tym linkiem: https://centrumposadzek.com.pl. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że nasza nowa podłoga wytrzyma z nami jak najdłużej.