Język angielski to absolutna podstawa w XXI wieku. Nie tylko umożliwia podróżowanie, ale także, dzięki Internetowi i sieciom społecznościowym, pozwala na poznawanie świata i nawiązywanie znajomości z rówieśnikami z różnych części globu bez wychodzenia z domu. Dlatego jeśli chcemy zapewnić naszym dzieciom lepszy start w dorosłość, warto zadbać o ich kompetencje językowe. Dotyczy to zwłaszcza młodzieży, dla której biegła znajomość angielskiego może otworzyć  naprawdę wiele drzwi!

Problem jest jeden – jak zachęcić nastolatki do nauki angielskiego i  w ogóle języków obcych? Oczywiście zdecydowana większość dzieciaków zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest znajomość angielskiego, ale, niestety, program zajęć w szkole często okazuje się niewystarczający.

Motywacja do nauki angielskiego

Przede wszystkim warto przedstawić naszym pociechom wszystkie zalety znajomości języka. Począwszy od możliwości grania w ulubione gry komputerowe bez konieczności czekania na polskie tłumaczenie, a skończywszy na karierze w międzynarodowych korporacjach – wybierzmy to, co najbardziej przemówi do wyobraźni dziecka!

m warto postawić na ciekawe sposoby nauki. Dla wielu uczniów w wieku nastoletnim pamięciowe metody przyswajania języków nie są specjalnie atrakcyjne. Zwłaszcza że później okazuje się, że zdobyta wiedza nie ma przełożenia na umiejętności praktyczne. Dlatego warto znaleźć system, który pozwoli na bardziej naturalną naukę języka. W ciągu roku może to być szkoła językowa z doświadczoną kadrą, która nie boi się nowoczesnych metod, a w wakacje – obóz językowy dla młodzieży, w Polsce lub za granicą.

Kursy języka angielskiego dla młodzieży w formie wyjazdu – na co zwrócić uwagę?

Kurs języka angielskiego dla młodzieży w formie wyjazdów są fantastycznym sposobem na przełamanie bariery językowej oraz nabranie biegłości w mówieniu. Żeby jednak obóz był efektywny, trzeba starannie go wybrać. Na co zwrócić uwagę, szukając wyjazdów z językiem angielskim?

Przede wszystkim, liczbę godzin angielskiego w ciągu całego turnusu. Idealnym wyborem będzie także obóz, w którym, oprócz polskojęzycznych wychowawców, udział biorą także native speakerzy, najlepiej z różnych krajów anglojęzycznych. Dla większości nastolatków kontakt z obcokrajowcami jest ogromną atrakcją oraz motywacją do mówienia w obcym języku.

Poza tym warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda program zajęć. Młodzież, zwłaszcza w czasie wakacji, raczej nie będzie zadowolona z siedzenia w klasie i uczenia się z podręczników. Lepiej wybrać wyjazd oferujący naukę przez różnego rodzaju gry, konwersacje i odtwarzanie sytuacji z życia codziennego. Umiejętność spytania o drogę i zrozumienie odpowiedzi jest o wiele ważniejsze, niż znajomość czasu Past Perfect Continuous.

Na koniec zwróćmy też uwagę na liczbę uczestników. Nie od dziś wiadomo, że mała liczba uczniów = efektywniejsza nauka. Gdzie znaleźć tego rodzaju wyjazd? Idealnym wyborem będą kursy językowe dla młodzieży Angloville! Szczegółowe opisy wyjazdów znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do współpracy!