Jeśli, przy urządzaniu naszego domu albo biura, wpadniemy na pomysł położenia nietypowej posadzki, która pozwoli naszemu wnętrzu się wyróżnić, powinniśmy postawić na posadzkę żywiczną dobrej jakości. Ten rodzaj systemów podłogowych ma niespotykane wręcz możliwości aranżacyjne. W jaki sposób możemy sprawić, że nasza posadzka będzie niepowtarzalna?

Dlaczego podłoga żywiczna sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Jedną z najważniejszych cech podłogi wykonanej z żywicy, jest to że jest trwała i odporna na zarysowania czy drobne uszkodzenia. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie w naszym domu, możemy spokojnie zapomnieć o kosztownym remoncie posadzki na długie lata. Jedyne o czym musimy pamiętać, to fakt że nie warto oszczędzać. Dobry produkt zapunktuje nie tylko wytrzymałością, ale też dobrym wzornictwem. Przy wyborze posadzki lepiej skierować swoje kroki do profesjonalistów – systemy podłogowe w marketach budowlanych często odstają od wyrobów topowych producentów, takich jak https://centrumposadzek.com.pl.

Posypki, grafiki 3D, malowanie… z posadzką żywiczną można zrobić niemalże wszystko

Cechą która odróżnia posadzki żywiczne od innych rodzajów systemów podłogowych, jest możliwość ich aranżacji. Występują w wielu wariantach kolorystycznych bądź mogą być nawet transparentne. Wybór przezroczystej żywicy sprawi, że stare deski czy płytki zyskają nowe życie. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także umieszczenia pod warstwą posadzki spersonalizowanej grafiki – dzięki temu nasza podłoga będzie jedyna w swoim rodzaju i doskonale wpasuje się do zaprojektowanego przez nas wnętrza. Niektórzy decydują się też na specjalne posypki. Na czym to polega? Otóż pod warstwą żywicy zatapia się fragmenty innego materiału – opiłki metalu, niewielkie kamyczki czy brokat. 

Im grubsza, tym bardziej trwała

Przy wyborze posadzki żywicznej, powinniśmy zwrócić uwagę na jej grubość. Grubowarstwowe systemy podłogowe oferowane przez podłogi Częstochowa są bardzo dobrym wyborem, gdyż łączą możliwość ciekawej personalizacji i nadzwyczajną wytrzymałość materiału.